Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-30
Ładowarki nowej generacji do pojazdów elektrycznych
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

ABB łączy siły z Porsche, producentem samochodów znanym na całym świecie, aby opracować dedykowaną ładowarkę o dużej mocy dla pojazdów elektrycznych w Japonii.

Według zawartej umowy ABB ma dostarczyć infrastrukturę, w tym ładowarki o wysokiej mocy w obiektach użyteczności publicznej w całym kraju. Pierwsza z nich zostanie uruchomiona już w połowie przyszłego roku. Co więcej, mają one obsługiwać także Taycan, pierwszy w pełni elektryczny samochód, który ma wejść na rynek w roku 2020.

Rozwiązanie to ma zwiększyć popularność e-mobilności w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japoński rząd postawił sobie bowiem ambitny cel, aby do 2050 r. sprzedawać tylko nowe pojazdy elektryczne lub hybrydowe. Wynika to z faktu, że kraj ten dąży do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Jak powiedział Frank Muehlon z ABB: „Nasze bogate doświadczenie w połączeniu z dziedzictwem Porsche w zakresie wysokiej wydajności jest formułą, która zrewolucjonizuje zrównoważoną mobilność i utoruje drogę Japonii do spełnienia ambitnych zobowiązań dotyczących zerowej emisji".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
new.abb.com; machiningnews.com;

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • Kornel

    2019-05-04 12:38

    Do tego należałoby jeszcze dopisac zwiększenie mocy do 350KWh w ultraszybkich ładowarkach greenway'a. W kwietniu pisali, ze jeszcze w tym roku na polskich głównych trasach stanie kilka takich ładowarek docelowo bedzie ich oczywiscie wiecej, ale wiadomo ze od czegos trzeba zaczać

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :