Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-11
Kontrowersyjna decyzja amerykańskich władz
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Departament Energii USA chce odwrócić podjętą w 2017 roku przez Parlament decyzję rozszerzająca zakres żarówek objętych bardziej rygorystycznymi standardami. Zdaniem ekspertów z projektu Appliance Standards Awareness Project zmiany te spowodują, że konsumenci stracą 12 miliardów dolarów rocznie na oszczędnościach energii elektrycznej.

Decyzja z 2017 roku zakładała przepisanie norm wydajności wynikających z dwustronnego kompleksowego prawodawstwa energetycznego przyjętego w 2007 r., co najprawdopodobniej doprowadziły do zwiększenia liczby zastosowań diod LED i zachęciło do innowacji w zakresie nowych produktów oświetleniowych.

Prezes Alliance to Save Energy, Jason Hartke, w swoim oświadczeniu powiedział: "Chodzi o coś więcej niż żarówkę, chodzi o postęp i innowację oraz upewnienie się, że mamy praktyczne zasady. Po prostu nie rozumiem racji, które kryją się za próbą cofnięcia zegara."

Przywódcy z projektu Appliance Standards Awareness i American Council for Energy-Efficient Economy wydali wspólne oświadczenie potępiające propozycję DOE. Wycofanie "kosztowałoby konsumentów miliardy dolarów i zwiększyłoby zanieczyszczenie, które szkodzi zdrowiu publicznemu i środowisku" - stwierdzili przedstawiciele grupy. Oszacowali, że zużycie energii w USA wzrośnie o 80 miliardów kWh rocznie, bez nowych standardów.

Projekt ustawy DOE jest otwarty na publiczne komentarze przez 60 dni i prawdopodobnie dojdzie do legalnej bitwy o proponowane cięcia.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
utilitydive.com; thehill.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :