Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-01-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Jak zamontować oświetlenie LED?
instalacja_led.jpg
instalacja_led.jpg

Montowanie oświetlenia LED, a dokładniej taśmy LED powinieneś zacząć od wyboru i zakupu odpowiedniej taśmy, która będzie wystarczająco szczelna. Do wyboru masz taśmę LED bez profilu lub z profilem. W przypadku, gdy zdecydujesz się na tę pierwszą kluczowe będzie miejsce instalacji. Jak rozsądnie zamontować oświetlenie LED?

Zanim zdecydujesz się na montaż taśmy LED zwróć uwagę na jej kształt podświetlenia. Dlaczego? Tylko typu światło zgina się wyłącznie w jednej płaszczyźnie, a to oznacza, że montując taśmę na np. suficie podwieszanym warto wspomóc się przewodem na rogach. Dzięki temu uzyskasz dowolny kąt.

Dlaczego warto zamontować taśmę LED w profilu?

Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ chroni przed wieloma uszkodzeniami mechanicznymi. Nierzadko zdarza się, że podczas montażu jest nam potrzebny profil. Który wybrać? Warto tutaj wybrać ten, który będzie aluminiowy. Wykazuje on funkcję radiatora, czyli inaczej mówić odprowadza ciepło. Czym się jeszcze wyróżnia? Daje ogromną estetyką całego podświetlenia.

Instrukcja montażu

Prawie każda ogólnodostępna taśma posiada na swoim odwrocie pasek paśmy samoprzylepnej. Dzięki niej, bez większych komplikacji można samodzielnie zamontować taśmę. Przed nałożeniem taśmy, zaleca się oczyszczenie oraz odtłuszczenie profilu. Nie zapomnij także o sprawdzeniu czy nie zostały jakieś pozostałości ostrych opiłków po nawierceniu profilu. Kiedy już sam profil jest odpowiednio przygotowany i czysty, należy odkleić papier zabezpieczający i uważne przykleić pasek LED. Jeżeli z jakiegoś powodu obawiasz się, że taśma nie sama się nie utrzyma, zaopatrz się w dwustronną taśmę żelową.

Kolejna kwestia warta uwagi to jak ciąć taśmę aby jej nie uszkodzić? Sama czynność może wydawać się skomplikowana, nic jednak mylnego. Cięcia taśmy można dokonać zwykłymi nożyczkami. Przed przystąpieniem do cięcia, warto sobie zaznaczyć to miejsce, aby nie uszkodzić całej sekcji.

Ostatni, końcowy punkt, na który należy zwrócić uwagę to ilość miejsca poświęconego nie tylko na taśmę ale również zasilacz wraz ze sterownikiem. Zasilacze LED to elementy, bez których cała instalacja nie będzie działała. Z tego względu rozsądnie zaplanuj miejsce na wszystkie te elementy.

Jak sam widzisz instalacja oświetlenia LED nie jest ani trochę trudna, więc i ty możesz samodzielnie ją wykonać. Jeżeli poszukujesz sprawdzonych i profesjonalnych zasilaczy zajrzyj na https://polskiled.com.pl/produkty/zasilacze-led,2,3398https://polskiled.com.pl/ to fachowy sklep z konkretną misją, który służy profesjonalnym doradztwem.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
Linkhouse.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.