
Przed jakimi wyzwaniami staną firmy energetyczne lada dzień? Jakie są oczekiwania rynku i Klientów? Które światowe trendy niedługo staną się standardem w Polsce? Na te pytania oraz wiele innych odpowiedzi udzielać będą naukowcy i praktycy z kraju oraz zagranicy zaproszeni do udziału w programie wydarzeń Międzynarodowych Targów Energetyki Expopower, odbywających się w dniach 26-28 maja w Poznaniu.
Tegoroczne targi EXPOPOWER odbędą się w nowej formule, w ramach której prezentowana będzie oferta z zakresu szeroko rozumianego dostarczania energii – zarówno ze źródeł rozproszonych, jak i konwencjonalnych.
Energia 21 – o trendach i zmianach
Szczególny akcent położony został na potencjał edukacyjno-biznesowy imprezy, czego efektem są trzy nowe wydarzenia na Expopower 2015. Pierwszym z nich jest konferencja „Energia.21", współorganizowana z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej (PKEE) - stowarzyszeniem sektora elektroenergetycznego, którego działalność koncentruje się na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży w nowoczesnej gospodarce rynkowej.
Na konferencji Energia 21 spotkają się praktycy, eksperci i naukowcy. W tym gronie na targach Expopower odbędzie się dyskusja o tym, jak dzięki współpracy nauki i biznesu tworzyć oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nowe forum wymiany myśli uzupełni ofertę wydarzeń branżowych, w której ciągle jest jeszcze mało interdyscyplinarnego spojrzenia na przyszłość energetyki z punktu widzenia oczekiwań Klientów.
Nowe ekspozycje dla branży
Drugim debiutem na tegorocznych Expopower będzie przestrzeń specjalna - Salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania E-MOBILITY. Wydarzenie ma szansę stać się impulsem do kształtowania się i rozwoju oferty nowych usług z korzyścią dla odbiorców energii.
Trzecim, nowym miejscem spotkań świata biznesu, nauki, polityki, mediów i środowisk opiniotwórczych na targach będzie Salon innowacji w energetyce InnoPower. Wydarzenie dedykowane jest do podmiotów posiadających ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki, m.in. do polskich szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich.
Edukacyjną misję Salonu InnoPower uzupełnią warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020, a także poruszające tematy zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.
Wydarzenia cykliczne
W ramach programu na targach Expopower odbędą się także wydarzenia rok rocznie cieszące się dużym zainteresowaniem, jak np. Konferencja Naukowo-Techniczna Stowarzyszenia Elektryków Polskich z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia". Tegoroczna edycja poświęcona będzie elektroenergetycznym stacjom i rozdzielnicom średniego napięcia.
Osoby związane z tematyką „zielonej energii" z pewnością zainteresują wydarzenia: forum "Fotowoltaika dla każdego", seminarium "Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne" oraz Glob Pełen Energii.
Więcej informacji na www.expopower.pl
(gz)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric na Hannover Messe podkreśli znaczenie zrównoważonej,...
• Schneider Electric zaprezentuje nowe technologie nastawione na rozwiązanie kwestii rosnącego zapotrzebowania na energię i pomoc przemysłowi w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-