Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18
Europejska inwazja na amerykańskie rynki
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Europejskie firmy z branży energii odnawialnej wkraczają na amerykańskie rynki. Zaliczyć do nich można np. Orsted, największego na świecie dewelopera morskiej energetyki wiatrowej, który otworzył biuro w Chicago. Wśród innych podmiotów wymienić można Danske Commodities czy Trafigura Group Ltd.

Jak zauważają specjaliści, odnawialne źródła energii stają się na Starym Kontynencie coraz bardziej popularne i są integrowane z regularną siecią. Peter Henry, dyrektor zarządzający w HW Anderson Ltd. w Nowym Jorku, podkreślił, że sytuacja jest podobna w Stanach Zjednoczonych: „Zdecydowanie panuje tu trend. Istnieją możliwości zastosowania podobnych strategii, które sprawdziły się w Europie w przeszłości."

Dywersyfikacja podaży na różnych kontynentach pomogła wygenerować zysk w wysokości prawie 3 miliardów euro w ciągu ostatnich pięciu lat. Potrzebę dopuszczania na rynek firm zza oceanu zauważają branżowi eksperci. Philipp Bussenschutt z EDTF powiedział: „W ciągu ostatnich dziesięciu lat na rynku amerykańskim wprowadzono wiele innowacji technologicznych, najpierw z łupków ilastych, potem z eksportu LNG, a teraz ze zintegrowanymi ofertami produktów odnawialnych. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się na całym świecie".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; iea.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :