
Firma URSUS uzyskała homologację na swój nowoopracowany autobus elektryczny. Efekt współpracy inżynierów z centrum badawczo-rozwojowego URSUS R&D oraz firmy AZM Kutno zadebiutuje na ulicach Lublina.
W dwunastometrowym pojeździe znajdzie się miejsce dla 70 osób. Pierwsze 23 z nich będzie miało szansę zająć miejsce siedzące.
Autobus opiera się o cztery pakiety wymiennych baterii litowo-jonowych o pojemności 120 kWh. Pozwalają one podróżować po ulicach zakorkowanych miast na dystansie ok. 200 kilometrów. Autobusy będą doładowywane na stacjach końcowych, a 80% pojemności baterii, które pozwoli na przejechanie połowy maksymalnego zasięgu, może zostać przywrócone w zaledwie 15 minut.
Projekt znanej polskiej marki jest pochodną zmian w polityce spółki, która założyła dywersyfikację produktową. Konstrukcja stanowi jeden z pierwszych projektów centrum badawczo-rozwojowego zlokalizowanego w lublińskich zakładach. W tychże zakładach pojazd będzie również montowany.
Najbliższe cele URSUSA zakładają rozbudowę zaplecza produkcyjnego oraz centrum R&D.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- elektroonline

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czy samochody na wodór zastąpią samochody elektryczne?
Ważnym aspektem współczesnych dążeń do ochrony środowiska i łagodzenia skutków zmian klimatycznych jest elektryfikacja pojazdów. Coraz częściej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-