Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-07-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09
E-pojazdy zmieniają europejskie autostrady
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

ABB i jego partner Fastned właśnie uruchomili setny punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Partnerstwo to ułatwia wprowadzenie rewolucji elektrycznej, która przekształca powoli europejskie drogi.

Od czasu uruchomienia pilotażowego projektu Fastned w Holandii w 2013 r. bliskie relacje robocze między Fastned i ABB ułatwiły pomyślne uruchomienie punktów ładowania w Holandii i Niemczech, a pierwsza w Wielkiej Brytanii elektrownia w Sunderland została uruchomiona zaledwie kilka tygodni temu.

Najnowszy punkt znajduje się przy holenderskiej autostradzie A15. Stanowi on kolejny krok do osiągnięcia celu, jakim jest 1000 stacji szybkiego ładowania w najlepszych lokalizacjach w Europie. Znajdują się na niej szybkie ładowarki, które są w stanie zwiększyć zasięg pojazdu o 200 km w zaledwie osiem minut. Dzięki współpracy stacje korzystają również z takich rozwiązań, jak zdalne monitorowanie, diagnostyka i konserwacja.

Michiel Langezaal z Fastned skomentował: „To dobra wiadomość dla kierowców pojazdów elektrycznych i wielki kamień milowy dla Fastned. W 2013 roku otworzyliśmy nasze pierwsze szybkie stacje ładowania wzdłuż holenderskiej autostrady. Sześć lat później zbudowaliśmy ponad 100 stacji w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Rozwój lokalizacji w Belgii i Szwajcarii również jest w toku."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
machiningnews.com; new.abb.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :