Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-06

Dzięki Enerdze zyskać mogą nie tylko laureaci Imagine Cup w Polsce

Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

Znamy zwycięzców krajowego finału Imagine Cup 2017. Na udziale w konkursie skorzystać mogą jednak również inni zawodnicy. Jedna z drużyn wzbudziła zainteresowanie spółki wchodzącej w skład Grupy Energa, sponsora polskiego etapu turnieju.

Po dwóch dniach prezentacji jury wybrało wczoraj wieczorem zwycięzców polskiego finału Imagine Cup 2017, organizowanego przez Microsoft konkursu start-up'ów. Najwyższy laur zdobyły drużyny: Pyra Squad i MIdI Studio Team z Poznania oraz Idea_hunters z Warszawy. Wspólnie reprezentować będą Polskę w światowych półfinałach, prowadzonych w czerwcu online.

Jednak w konkursie, który ma też służyć jako inkubator start-up'ów, zwycięzców jest więcej. Inne drużyny skorzystać mogły z szansy na spotkania z branżą IT czy budowę nowych kontaktów biznesowych. Grupa Energa także w tym zakresie wsparła ideę turnieju. Drużyna Prking Team z Warszawy, choć nie doszła do krajowego finału, wzbudziła zainteresowanie spółki Energa Oświetlenie. Warszawiacy zaprezentowali własną wizję rozwiązań dla inteligentnych parkingów, opartych na mobilnej aplikacji zdolnej m. in. podać ilość wolnych miejsc postojowych i wskazać kierowcy drogę do wybranego z nich.

- Widzimy w członkach zespołu duży potencjał. Dysponują nie tylko rzetelną wiedzą techniczną, ale także otwartymi, kreatywnymi umysłami. Tematycznie pomysł PRking Team jest bliski naszej ofercie inteligentnych parkingów, którą chcemy skierować do gmin, z zainteresowaniem będziemy więc śledzić dalszy rozwój ich produktu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zostać partnerami biznesowymi – podkreśla Piotr Meler, prezes zarządu Energi Oświetlenie.

Więcej na ten temat na stronie Biura Prasowego Grupy Energa.

(gz)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Grupa Energa

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe