Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-12-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-27
Drukarka 3D działająca w technologii utwardzania żywicy światłem UV

Poznaj Threedee All-in-One!

Drukarka 3D działająca w technologii utwardzania żywicy światłem UV

Pierwsze przymiarki do wydruków 3D miały miejsce już w latach osiemdziesiątych. Od tego czasu w zakresie drukowania przestrzennego zmieniło się niemal wszystko – zaczynając od maszyn, poprzez technologię, a na surowcach kończąc. Zmianie uległa również jakość oraz trwałość przygotowywanych w 3D elementów. Te tworzone współcześnie są niewątpliwie bardziej precyzyjne i wytrzymałe niż te znane pod koniec XX wieku. Jest to w dużej mierze zasługą stosowanych metod druku 3D, które udoskonalano na przełomie ostatnich lat. Dzięki temu obecne drukowanie projektów 3D jest nie tylko szybsze, ale także dokładniejsze.

Nowe technologie w zakresie 3D

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka technik drukowania 3D. Ze względu na oferowaną jakość wydruków jedną z popularniejszych w ostatnich latach stała się metoda utwardzania żywicy światłem UV. Drukarki działające w tej technologii pracują na fotopolimerach – konkretniej: fotoutwardzalnej żywicy. To z niej powstaje gotowy produkt, który na skutek naświetlania źródłem światła zyskuje odpowiednią twardość. Jednak to nie ona jest jego podstawowym atutem. Największą zaletą modeli tworzonych w technologii utwardzania żywicy światłem UV jest ich precyzja. Elementy 3D są idealnym odwzorowaniem cyfrowych projektów – doskonale oddają nawet najmniejszy szczegół. Od standardowych wydruków różni je także struktura. Drukowanie z zastosowaniem tej technologii sprawia, że jest ona jednolita. W przypadku stosowania innych metod druku 3D na wydrukowanych przedmiotach pozostają widoczne gołym okiem i wyczuwalne ręką, charakterystyczne paski. Są one związane z ruchami głowicy drukującej. Elementy powstałe w technologii utwardzania żywicy światłem UV są całkowicie gładkie.

Wszechstronna drukarka 3D – postaw na Threedee All-in-One!

Innowacyjną drukarkę 3D drukującą w technologii utwardzania żywicy światłem UV zaprezentowała niedawno firma 3D Automation z Olsztyna. Jej premiera miała miejsce w kwietniu 2018 roku na Dniach Druku 3D w Kielcach. Została tam niezwykle entuzjastycznie przyjęta, co może świadczyć o tym, że nowoczesne rozwiązania w zakresie drukowania 3D są wyczekiwane przez odbiorców. Threedee All-in-One, bo tak nazywa się urządzenie pochodzące od olsztyńskich konstruktorów, stanowi nowość na rynku, z racji połączenia druku 3D z obróbką końcową wydrukowanego modelu. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu oraz automatyzacji trzech procesów: drukowania, oczyszczania oraz doświetlania. Do tej pory większość drukarek 3D oferowała wyłącznie druk. Następnie produkt musiał zostać przeniesiony przez operatora do innej maszyny, która wykonywała pozostałe dwie czynności. Threedee All-in-One wszystkie je w sobie łączy – wyposażona została bowiem w stację oczyszczającą i komorę doświetlającą. Wydrukowany element jest do nich transportowany za pomocą specjalistycznej platformy. Wprowadzenie tak innowacyjnego rozwiązania sprawia, że ingerencja człowieka w proces drukowania 3D została ograniczona do minimum. Jest to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne – osoba pracująca przy drukarce nie naraża się już na działanie żywic i roztworów, które są szkodliwe dla zdrowia. Musi jedynie wyciągnąć gotowy produkt - suchy, czysty oraz o odpowiedniej twardości. To właśnie sprawia, że Threedee All-in-One ma szansę stać się rewolucją zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku drukarek 3D.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
3dautomation.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.