
Spółkom budowlanym coraz łatwiej sprzedawać akcje na warszawskim parkiecie. Wzrost indeksów skorelowany jest bezpośrednio z modernizacjami konwencjonalnych elektrowni oraz sieci przesyłowych. Duży wpływ na popyt ma również potencjał, jaki niosą ze sobą instalacje OZE.
Z powodu rosnącej potrzeby inwestycji energetycznych polski rynek budowlany stał się obecnie najatrakcyjniejszym w Europie. Rozpoczynający się nowy program europejskicj dofinansowań na lata 2014-2020 sprzyja ożywieniu nie tylko w tej branży. Zyskuje również budownictwo drogowe i kolejowe.
W okresie 2010-2011 inwestycje publiczne w Polsce zyskały w stosunku do PKB nawet ponad 5,5%. Następne lata niestety nie były tak optymistyczne, zaskakując nas zapaścią sektora budowlanego. Głównym tego powodem okazały się problemy z prawem zamówień publicznych.
Wszystko wskazuje jednak na to, że rynek znów staje się silny. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie kluczową rolę odgrywają inwestycje energetyczne, możemy śmiało prognozować długoterminową poprawę.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- elektroonline

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Stan polskich sieci elektroenergetycznych
Infrastruktura sieci elektroenergetycznych w Polsce jest dziś w dużym stopniu przestarzała. Jej możliwości przesyłowe nie pozwalają na rozwój...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-