Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-12-18
Najlepszy kompresor do warsztatu – jak wybrać?

Podpowiemy Ci, jaki będzie najlepszy kompresor do Twojego warsztatu. Musi być przede wszystkim dopasowany do specyfiki pracy oraz wykonywanych czynności. Innego rodzaju urządzenie sprawdzi się w zakładzie wulkanizacyjnym, a zupełnie inne w firmie lakierniczej. Co musi mieć dobry kompresor do warsztatu? Czym powinien się wyróżniać? Jaka jest cena takiego kompresora? Jaki kompresor do warsztatu wybrać, aby cieszyć się nim przez bardzo długi czas? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad.

Jaki kompresor do warsztatu wybrać?

Kompresory do warsztaty można podzielić z uwagi na ich przeznaczenie oraz na wydajność pracy. Kompresor śrubowy będzie dobrym wyborem do każdego warsztatu samochodowego. Dołączając do niego kolejne części, można znacznie zwiększyć jego możliwości, w zależności od indywidualnych potrzeb. Natomiast kompresor olejowy będzie odpowiedni do profesjonalnych warsztatów samochodowych, zakładów lakierniczych oraz do zasilania narzędzi pneumatycznych. Pompa sprężarki powinna być nasmarowana specjalnie do tego przeznaczonym olejem. Sprawdź różne modele na stronie www.kompresory.org.

Sprężarka dostosowana do potrzeb

Jeżeli szukasz wyposażenia swojego warsztatu, z pewnością potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań, które nie zawiodą Cię przez wiele lat. W warsztacie dobrze będzie się sprawował kompresor łopatkowy, ponieważ jest właściwy do ciągłej pracy podoła nawet najtrudniejszym przypadkom. Ma stałą wydajność, bez względu na ilość przepracowanych godzin. Natomiast kompresor bezolejowy będzie doskonały do wykonywania od czasu do czasu drobnych prac w domu i w ogrodzie. Z jego pomocą możesz napompować materac, oczyścić kosiarkę albo pomalować meblem.

Większa samowystarczalność?

Wysokiej jakości urządzenie będzie przydatne w szczególności, gdy zależy Ci na tym, żeby na przykład napompować koło samodzielnie, bez konieczności pojechania na stację benzynową. Gdy mówimy już o pracach domowych, to musisz pamiętać o tym, że kompresor do malowania bardzo dużych powierzchni musi mieć pojemność ponad 50 litrów. Właśnie takie kompresory do warsztatu znajdziesz między innymi w sklepie internetowym Kompresory.Org.

Ile litrów powinien mieć kompresor w warsztacie?

Pojemność kompresora do warsztatu powinna być dopasowana do częstotliwości oraz rodzaju wykonywanych prac. Gdy będziesz miał produkt o zbyt małej pojemności, będziesz zmuszony często napełniać butlę. Natomiast zbyt duża pojemność zbytnio obciąży sprzęt.

Chcesz wykonywać tylko drobne, domowe prace?

W tym przypadku wystarczający będzie dla Ciebie kompresor do warsztatu o pojemności 10 litrów. Do małego malowania lub piaskowania bardziej przydatny będzie taki o pojemności 24 litrów albo trochę większy - o pojemności 50 litrów. Na pewno przyda Ci się on do bardziej wymagających, skomplikowanych zadań. Gdy szukasz urządzenia, które będzie jeszcze bardziej pojemne to poszukaj kompresora o pojemności 100 litrów albo 150 litrów. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, żeby miał koła, wtedy łatwiej będzie go przewozić z miejsca na miejsce.

Autor:
Kompresory.org
Źródło:
Linkhouse