Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-01-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-31
Zmiany w Elektrowni Opole

To kluczowa inwestycja z punktu widzenia ekologii.

projekt uzyskał przyrzeczenie pożyczki w wysokości 45 mln PLN
projekt uzyskał przyrzeczenie pożyczki w wysokości 45 mln PLN

Od 2015 r. każdy blok energetyczny Elektrowni Opole będzie zmniejszał emisję NOx poniżej 200 mg/Nm3. Konsorcjum firm Nalco Mobotec Polska Sp. z o.o. razem z Przedsiębiorstwem Inwestycyjno-Remontowym Energetyki i Przemysłu „Remak-Rozruch" SA zajmie się instalacjami na blokach 1, 2 i 4 metodami niekatalitycznymi.

To kluczowa inwestycja z punktu widzenia ekologii. Inwestycja ta pozwoli na dostosowanie istniejących bloków do wymagań (Dyrektywa IED). Modernizacja kotłów rozłożona będzie na 3 lata (rozpocznie się w 2013 r. a zakończy w 2015r.) Wykonywana będzie podczas planowych postojów remontowych.

Elektrownia Opole dostosowała już do nowych wymagań w zakresie emisji NOx blok nr 3. Jest to pierwszy duży blok w energetyczny w Polsce gdzie zastosowano tą samą technologię – niekatalitycznego odazotowania spalin.

Zadanie to zostało zarekomendowane do wsparcia finansowego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w kwocie około 31 mln zł i zajęło wysokie – bo 2 i 3 miejsce na opublikowanej liście rankingowej. Kwota ta stanowi 30% kosztów kwalifikowanych planowanych na realizację instalacji dla bloków nr 1 i 4 – czytamy w oświadczeniu spółki

Dodatkowo, projekt uzyskał przyrzeczenie pożyczki w wysokości 45 mln zł na preferencyjnych warunkach od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także