Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-06-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-23

Z energią i ciepłem w Gdyni

Gdyński piknik energetyczny
Gdyński piknik energetyczny

Pierwszego dnia lata mieszkańcy Gdyni poszerzali swoją wiedzę o... cieple, energii i ekologicznych sposobach ogrzewania domów. Całe rodziny bawiły się przy placu Grunwaldzkim i Gdynia InfoBox podczas pierwszego Gdyńskiego Pikniku Energetycznego. Wybór pory roku na imprezę nie był przypadkowy – to właśnie teraz najlepiej podjąć decyzje dotyczące dostawcy energii i ogrzewania. Warto postawić na rozwiązanie przyjazne środowisku i portfelowi.

Chociaż w ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość Polaków na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą zanieczyszczanie powietrza, to wciąż zdarza się, że kwestia ta jest lekceważona. Palenie nieodpowiednim opałem w przestarzałych piecach co roku stanowi ogromny problem. Wystarczy przypomnieć medialne doniesienia z ubiegłego sezonu zimowego, kiedy niektóre z polskich metropolii odnotowywały poziomy zanieczyszczeń porównywalne do chińskich miast. Coraz więcej gmin wspiera więc mieszkańców finansowo w procesie likwidacji pieców węglowych na rzecz bardziej przyjaznych sposobów ogrzewania, takich jak miejska sieć ciepłownicza. Tylko dzięki kompleksowym, sprawnym rozwiązaniom oraz edukacji możemy pomóc naszym miastom oddychać.

W Gdyni na szczęście sytuacja przedstawia się lepiej w porównaniu z innymi miejscowościami, jednak jeśli mieszkańcy nie będą dbać o czyste powietrze, w kolejnych sezonach może być już znacznie gorzej. Choć u progu wakacji rzadko zastanawiamy się nad ogrzewaniem naszych domów, to właśnie teraz warto pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć się przed utratą cennego ciepła - na przykład poprzez ocieplenie budynku lub uszczelnienie okien. Okres letni to także dobry moment na zmianę dotychczasowego źródła ogrzewania na bardziej efektywne i ekologiczne - jak miejska sieć ciepłownicza.

Wiedza na temat niskoemisyjnej energetyki jest na tyle istotna, że Gmina Miasta Gdyni we współpracy z EDF i OPEC podjęła szereg działań edukacyjnych zwiększających świadomość wśród konsumentów ciepła i energii elektrycznej.

Jedno z takich działań to Gdyński Piknik Energetyczny, który odbył się 21 czerwca na Placu Grunwaldzkim. Atrakcji nie brakowało: można było zapoznać się z technologicznymi nowinkami, dowiedzieć się czegoś na temat odnawialnych źródeł energii czy wziąć udział w licznych konkursach dla całej rodziny. Najbardziej aktywni mogli liczyć na nagrody.

Podczas pikniku można było też zwiedzać kolorowy, mobilny punkt – „Domek Ciepłolubnych", na którego ściankach w ciekawej, graficznej formie przedstawione zostały wszystkie najważniejsze wiadomości na temat miejskiej sieci ciepłowniczej, badań termowizyjnych, ciepłej wody użytkowej oraz dotacji na zmianę ogrzewania. Instalacja łącząca praktyczne informacje z wartością edukacyjną przyciągała zarówno młodych, jak i dorosłych uczestników pikniku.

Gdyńskie wydarzenie było jednocześnie startem tegorocznej kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych". Ma ona na celu informowanie o zaletach i zasadach przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz promowanie proekologicznych metod ogrzewania budynków i wody. W ramach kampanii planowane są kolejne wydarzenia aktywizujące społeczność lokalną: między innymi Dni Sąsiadów oraz konkurs dla szkół.

Choć piknik był okazją do wspólnej zabawy, to temat jest jak najbardziej poważny. Poza rozrywką nie zabrakło zatem praktycznych porad, których chętnym udzielali doradcy energetyczni WFOŚiGW. Pracownicy Samodzielnego Referatu ds. Energetyki UM Gdyni tłumaczyli też zainteresowanym, na czym polega oferta wsparcia finansowego na likwidację pieców węglowych. Więcej informacji o dotacjach na ogrzewanie można znaleźć na stronie www.cieplolubni.com.pl

Piknik Energetyczny to tylko część działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Gdyni. Wkrótce będą mogli nie tylko uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach, ale także skorzystać z darmowego, profesjonalnego badania termowizyjnego, które umożliwia ustalenie przyczyn ucieczki ciepła z mieszkania, a tym samym – uszczelnienie domowego budżetu.

(gz)

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
Media Support Group Sp. z o.o.

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe