
W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej może potencjalnie powstać nowa fabryka największego na świecie producenta układów półprzewodnikowych, firmy TSMC. Gdziekolwiek by nie powstał nowy zakład, na jego terenie produkowane będą układy scalone w technologii 3 nanometrów.
Dotychczas spółka podkreślała, że w pierwszej kolejności chciałaby dokonać inwestycji na rodzimym Tajwanie. Dała temu wyraz, występując do lokalnego Ministerstwa Nauki i Technologii o pomoc w zakupie działki w Kaohsiung Science Park. Niestety typowana przez TSMC 50-hektarowa działka uzyska ocenę środowiskową najwcześniej w 2022 roku. Do tego czasu spółka niestety planuje już produkować półprzewodniki w technologii 3 nanometrów i nie może pozwolić sobie na oczekiwanie.
Sytuacja zmusza giganta do szukania alternatyw. Wśród nich w roli poważnego kandydata znalazły się właśnie Stany Zjednoczone. Amerykanie z pewnością będą lobbować za budową zakładu na terenie ich kraju, bowiem TSMC zamierza zainwestować ponad 16,39 miliardów dolarów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- kopalniawiedzy

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rola nowoczesnej diagnostyki w prognozowaniu remontu turbin parowych
Diagnostyka każdej eksploatowanej maszyny polega na bieżącej ocenie stanu technicznego łącznie z ustaleniem źródeł niedomagań i przyczyn stanów...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-