Powrót do listy wiadomości Dodano: 2014-01-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2014-01-27
W Turcji stanie nowe CCPP
W Turcji stanie nowe CCPP
W Turcji stanie nowe CCPP

Siemens otrzymał zamówienie na budowę pod klucz elektrowni typu CCPP – Bandırma II w Turcji. Nabywcą jest firma Enerjisa, joint venture Sabanci Holding oraz E.ON. Po projekcie Samsun, który jest obecnie w budowie, Bandırma II będzie drugą elektrownią w Turcji zasilaną przez turbinę gazową SGT5-8000H. Oznacza to 28. sprzedaż tego modelu turbiny gazowej przez Siemens na całym świecie. Po zakończeniu budowy wiosną 2016 roku, zakład będzie posiadał moc zainstalowaną na poziomie ok. 600 megawatów (MW) i sprawność ponad 60 procent.

Zasilana naturalnym gazem Bandırma II zostanie wybudowana na południowym wybrzeżu Morza Marmara w pobliżu miasta Bandırma, w prowincji Balikesir. Zakres odpowiedzialności Siemensa obejmuje nie tylko budowę zakładu pod klucz, ale również dostarczenie głównych elementów: turbiny gazowej SGT5 - 8000H, turbiny parowej SST5 – 5000, chłodzonego wodą generatora SGen5 - 3000W wraz z cała instalacja elektryczną, rozdzielnicę 400 kV, oprzyrządowanie SPPA - T3000 oraz systeme kontroli i diagnostyki.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, pracując razem z Enerjisą. Dzięki temu, że jesteśmy producentem instalacji pod klucz, nasi klienci mogą korzystać z nabytego przez nas doświadczenia w integracji procesów mechanicznych, elektrycznych i chemicznych. Dzięki temu możemy spełnić ich potrzeby najlepiej, jak tylko potrafimy.", oświadczył Rainer Hauenschild, szef Gas Turbine Power Plant Solutions w Siemens Energy. „W ramach tego projektu będziemy zwracać uwagę szczególnie na zagadnienia jakości i bezpieczeństwa w zakresie inżynierii i realizacji projektu na etapie budowy i instalacji.", dodał Hauenschild.

Dynamiczny rynek elektrowni w Turcji wymaga elastycznych i przyjaznych dla środowiska urządzeń energetycznych, które są przy tym efektywne kosztowo. Bandirma II będzie wytwarzała energię za pomocą jednego wału. Takie elektrownie są bardzo elastyczne i mogą być uruchamiane do pełnej mocy w zaledwie 30 minut. Gradient obciążenia może wynosić nawet 50 MW na minutę, przy bardzo szybkiej reakcji na zmiany zapotrzebowania na moc.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pennenergy
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :