Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-30
Trzy razy więcej samochodów elektrycznych w Europie
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Liczba modeli samochodów elektrycznych dla klientów w Europie ma się potroić się do 2021 roku – takie jest zdanie europejskiej grupy wspierającej ochronę środowiska.

Obecnie wkraczanie na rynek samochodów elektrycznych nie zachodzi tak sprawnie, jakby mogło. Winą za taki stan rzeczy obarcza się brak infrastruktury ładowania i wyższe ceny tego typu pojazdów. Bardziej przystępne rozwiązania mogłyby sprawić, że kierowcy przesiądą się z samochodów benzynowych wcześniej.

Według Europejskiej Federacji Transportu i Środowiska (T&E), producenci są już gotowi na elektryfikację pojazdów. Według prognoz wprowadzą oni na rynek 92 modele w pełni elektryczne i 118 modeli hybrydowych typu plug-in. Największe zakłady produkcji prawdopodobnie będą znajdować się w Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech.

Lucien Mathieu, analityk ds. Transportu i e-mobilności w T&E, powiedział: „Dzięki unijnym standardom CO2 w Europie pojawi się na rynku fala nowych samochodów elektrycznych o większym zasięgu i bardziej przystępnych cenowo." Podkreślił on jednak, że trzeba pracować dalej. Konieczna jest bowiem współpraca rządów, które zmienić opodatkowanie pojazdów elektrycznych, aby uczynić je jeszcze atrakcyjniejszymi.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
bbc.com; transportenvironment.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :