Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-10
Trzy miasta stosują technologię ABB, aby uniknąć potencjalnych przerw w zasilaniu
Fot. Pixabay, CC0
Fot. Pixabay, CC0

Kalkuta, Indie

Pięć lat po huraganie w Nowym Jorku stacja dostarczająca energię elektryczną do tysięcy domów w Kalkucie w Indiach stanęła przed problemem w sierpniu 2017 r., Kiedy to usterka sieci spowodowała poważną awarię elektryczną. Tego rodzaju okoliczności mogą prowadzić do nieodwracalnych szkód i utraty mocy przez dziesiątki tysięcy ludzi.

Ponieważ jednak podstacja została wyposażona w technologię automatyzacji dystrybucji ABB, zdarzenie uszkodzenia zostało oznaczone prostym automatycznym komunikatem wysłanym do kontrolera podstacji - zasilanie przywrócono w 1 sekundę.

Nowy Jork, USA

W Nowym Jorku w 2012 roku huragan Sandy uderzył w Manhattan, powodując szkody powodziowe, które doprowadziły do ​​powszechnych przestojów prądu. Wpływ był poważny, a przedsiębiorstwo operacyjne współpracowało z ABB, aby zapewnić, że nigdy się to nie powtórzy. Główna podstacja zasilająca dolny Manhattan została przebudowana, a konwencjonalną infrastrukturę wymieniono technologią cyfrową, taką jak kable światłowodowe.

Najlepszym sposobem na uniknięcie przerw w zasilaniu lub - jeśli się zdarzą - na zmniejszenie długości przestoju jest zautomatyzowany system zarządzania błędami. Umożliwia to inżynierowi wykrycie i wyodrębnienie typu problemu. Często pozwala również na uniknięcie konieczności wysłania technika serwisu w celu wykrycia i naprawienia usterki.

Szanghaj, Chiny

Zmniejszenie częstotliwości i czasu trwania przerw w zasilaniu znacznie poprawia wydajność przedsiębiorstw użyteczności publicznej. W tętniącej życiem dzielnicy finansowej Pudong, najnowocześniejszy system ABB Fection Detection Isolation Restoration (FDIR) chroni zasilacz, zapewniając imponującą niezawodność na poziomie 99,999% - określaną jako "pięć dziewiątek".

Technologia, na przykładzie z powyższego tekstu działa niezmordowanie w służbie ludzi. Często sprawia, że zamiast kolejnych przerw w zasilaniu, czy wypadków widzimy nagłówek pisany małą czcionką o nic nie znaczącym incydencie.

(KB)

 
 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
abb-conversations.com; digital-transformation-centre.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :