Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2012-01-10 | Ostatnia aktualizacja: 2012-01-10
Tłuste lata rynku SCADA dla przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej

Tłuste lata rynku SCADA dla przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej
Rozwój rynków SCADA związany jest z równoczesnym pojawianiem się nowych technologii oraz inwestycjami w infrastrukturę, realizowanymi w ramach programów rządowych. Programy te skupiają się wokół stymulacji rozwoju młodych rynków, modernizacji starzejącej się infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej, a także poprawy niezawodności i sprawności.
Straty T&D pomiędzy 6 a 8 procentami uznawane są za normalne. Jednakże, w niektórych częściach Azji, jaki Chiny i Indie, straty T&D sięgają nawet 25 do 35 procent. SCADA nie jest wprawdzie cudownym lekiem, jednakże jest doskonałym narzędziem pozwalającym zidentyfikować problemy.
„Rynek SCADA T&D rozwijać się ma co roku w niezłym tempie. Stymulowany jest przez stale rosnące zapotrzebowanie świata na energię, rosnące ceny paliw oraz zaostrzane regulacje środowiskowe.” – stwierdził Steve Clouther, analityk ARC, główny autor raportu. „Wyzwania te wymuszają oszczędzanie energii, a w szczególności ograniczenie strat w przesyle i dystrybucji, lepszą obsługę klienta, ale także opóźniają budowę nowych elektrowni.” – dodał.
Liderami globalnego rynku SCADA pozostają firmy i działy związane z potężnymi międzynarodowymi korporacjami specjalizującymi się w automatyce i sterowaniu. Razem, siedmiu największych dostawców kontroluje blisko 70 procent globalnego rynku SCADA dla energetyki. W dodatku wszystkie, z wyjątkiem dwóch: Fuji i GE, wiodące firmy oferujące rozwiązania SCADA są europejskie.
Chiny, które koncentrują się na zaspokojeniu swojego zapotrzebowania na energię i infrastrukturę, będą pionierem wdrażania technologii SCADA do 2020 roku. Chiny są obecnie w trakcie ogromnego narodowego projektu rozbudowy i modernizacji sieci energetycznej.
W 2008 roku, chińska spółka SGCC (Państwowa Sieć Energetyczna Chin) zaprezentowała plan podwojenia swoich inwestycji w sieć energetyczną na przestrzeni dwóch kolejnych lat do przeszło 169 miliardów dolarów. W 2009 roku, China Southern Power Grid (CSG) zaprezentowała swój wart przeszło 10 miliardów dolarów plan inwestycji w energetykę. A są to tylko dwie z wielu podobnych inicjatyw energetycznych przedsięwziętych w ostatnich latach w tym kraju.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Symulatory w energetyce – przyszłość czy rzeczywistość?
Symulatory lotów od wielu lat są powszechnie stosowane przez linie lotnicze do celów szkolenia pilotów. Jest to najtańszy i ...
-
-
-
-