Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-30
Tesla przygotuje baterię 100-MW
Tesla przygotuje baterię 100-MW
Tesla przygotuje baterię 100-MW

Dyrektor wykonawczy Tesli Inc., Elon Musk, jest na dobrej drodze, by spełnić obietnicę budując największą na świecie baterię litowo-jonową na australijskim odludziu w ciągu 100 dni.

Musk obiecał zbudować 100-megawatową baterię w ciągu 100 dni od podpisania kontraktów pod koniec września lub przekazać ją rządowi stanu Australia Południowa za darmo.

Audrey Zibelman, prezes Australian Energy Market Operator Ltd., która zarządza australijską siecią elektryczną, powiedziała we wtorek, że bateria będzie gotowa do piątku, pierwszego dnia australijskiego lata, kiedy wzrośnie zużycie energii w klimatyzacji.

"Jesteśmy w trakcie testowania tej baterii już teraz i spodziewamy się, że będzie gotowa 1 grudnia", powiedział Zibelman australijskiej firmie Broadcasting Corp.

"To koniec tego tygodnia, więc wykonaliśmy niesamowitą ilość pracy i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony i zachwycony personelem Elona." Pracowali niesamowicie ciężko, zrobili wiele rzeczy, aby przygotować się do lata ," ona dodała.

Premier stanu Jay Weatherill ogłosił w zeszłym tygodniu, że Tesla zakończył instalowanie akumulatorów w pobliżu Jamestown, około 200 kilometrów (120 mil) na północ od stolicy stanu Adelajdy.

Tesla nawiązała współpracę z francuską firmą Neoen zajmującą się energią odnawialną, aby zbudować baterię, która jest ponad trzykrotnie większa niż poprzedni rekordzista w Mira Loma w Kalifornii.

Południowa Australia, która w dużym stopniu opiera się na energii słonecznej i generowanej przez wiatr, próbuje znaleźć sposób na wzmocnienie swojej kruchej sieci energetycznej, ponieważ w zeszłym roku cały stan przeszedł w stan zaciemnienia podczas burzy. Dalsze zaciemnienia nękały państwo przez następne kilka miesięcy.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
power-eng.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :