
Trwa rozbudowa PGE Elektrowni Opole o nowe bloki K-5 i K-6, opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW. Jednym z podwykonawców tej ogromnej inwestycji jest firma TERMO-REX S.A., która wykonuje obróbkę cieplną grubych rurociągów, odwodnień i odpowietrzeń na nowo budowanych blokach w opolskiej elektrowni.
Rozbudowa PGE Elektrowni Opole o nowe bloki K-5 i K-6 to największy projekt infrastrukturalny w Polsce po 1989 roku oraz jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to ogromne przedsięwzięcie projektowe, organizacyjne, logistyczne i budowlano-montażowe.
TERMO-REX S.A., w konsorcjum z firmami PAK SERWIS Sp z o.o. (lider konsorcjum) i firmą CKTiS S.A. pod koniec października 2015 roku wygrał przetarg na wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 dla pakietów 3 i 4 na nowo budowanych blokach na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole.
Spółka z Jaworzna, na początku roku, rozpoczęła prace w rozbudowywanej elektrowni. Obecnie firma wykonuje kolejne etapy umowy. - Realizacja kontraktu odbywa się zgodnie z harmonogramem. Wykonujemy prace montażowe części ciśnieniowej już na obu kotłach - wyjaśnił Tomasz Mazur, członek Zarządu TERMO-REX S.A. - Dokładniej ujmując realizujemy obróbkę cieplną grubych rurociągów ciśnieniowych, a od niedawna także obróbkę cieplną odwodnień i odpowietrzeń. Przypuszczamy, że zakończenie realizacji z naszym udziałem nastąpi pod koniec 2017 roku. - dodał T.Mazur. Warto wspomnieć, że Elektrownia Opole już obecnie jest największym producentem energii elektrycznej w województwie opolskim. Po uruchomieniu bloków 5 i 6 stanie się trzecią co do wielkości elektrownią w kraju.
- Ten kontrakt, to dla nas wejście do pierwszej ligi firm liczących się w branży energetycznej. Mam nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od innych wykonawców oraz zdobywać kolejne tak znaczące kontrakty – podsumował Członek Zarządu TERMO-REX S.A.
Należy również zaznaczyć, że Spółka z Jaworzna uczestniczyła w realizacji wielu innych ważnych inwestycji energetycznych w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460 MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858 MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz w budowach zagranicznych tj. El. Neurath (budowa bloku 800 MW i 1100 MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911 MW), El. Maasvlakte (budowa bloków 1100 MW).
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- Adventure Media s.c

Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Instalacja mokrego odsiarczania spalin w EL Rybnik
Rozmowa z Antonim Korusem - kierownikiem projektu budowy IMOS w Elektrowni „Rybnik” SA 14 sierpnia br. nastąpiło oddanie do eksploatacji...
-
-
-