Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-30
Szybka symulacja paneli słonecznych
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Nowe oprogramowanie ułatwi właścicielom domów i firmom dostęp do paneli słonecznych na dachach. Może ono przeprowadzać szczegółową symulację, która pokazuje, jak umieszczać panele w określonym domu lub firmie, również w interakcji z lokalną siecią elektryczną przez cały rok.

Analiza takie są niezbędne, ponieważ firmy użyteczności publicznej muszą dostarczać energię elektryczną o standardowym napięciu używanym do zasilania wszystkiego, od lodówek po ładowarki telefoniczne. Do tej pory jednak tego typu analizy nie były powszechne, ponieważ wymagały kilku dni.

Inżynier z laboratorium Sandia, które przygotowało to oprogramowanie, Matthew Reno powiedział: „Instalując nowe panele słoneczne w sieci, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej analizują sposób interakcji z siecią, zazwyczaj wykonując symulację przepływu energii w celu określenia, czy będzie w porządku, czy nie." Zwrócił on jednak uwagę, że analizy takie opierają się na pomiarach w danym punkcie czasowym.

Opracowane oprogramowanie jest częścią trzyletniego projektu finansowanego przez Biuro Technologii Energii Słonecznej DOE. Podczas gdy projekt koncentrował się na wspieraniu dachów słonecznych, Reno powiedział, że nowe oprogramowanie może również obsługiwać nowe technologie i inteligentne sterowanie siecią.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; sandia.gov
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • kabyr@gazet.pl

    2019-07-10 09:47

    To nie zadna nowość, takie symulacje wykonują juz firmy zakładające instalacje PV na dachach. Sam zaproponowałem rozmieszczenie paneli w inny sposób niż zrobiła to firma i dostałem całoroczną symulacje oswietlenia tej własnie konfiguracji paneli. Obserwacja na miejscu nasłonecznienia dachu pozwoliła mi zweryfikowac ich symulacje i stwierdzić, że zasadniczo nie odbiega od stanu faktycznego. Co do ilosci prądu produkowanego przez panele to nie wyobrażam sobie aby jakakolwiek firma nie zakładała ich tyle aby przynajmniej pokryć całoroczne zapotrzebowanie na energię, inaczej nie miałoby to przecież sensu. Co prawda w instytucjach użyteczności publicznej patrzą na to przez pryzmat możliwych do poniesienia w danym roku kosztów ale z perspektywy wieloletnich uzysków z instalacji PV koszty te nie powinny przerażać. W Niemczech uzysk energii z OZE jest na poziomie 5-6% całkowitego zapotrzebowania na energię. A u nas ...... moze ktoś ma jakieś dane w tej materii ?

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :