Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-04-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-04-26
Stoły podnoszone hydrauliczne, pneumatyczne, mechaniczne

Do czego się przydają i co warto o nich wiedzieć?

Stoły podnoszone hydrauliczne, pneumatyczne, mechaniczne

Spośród wielu elementów zaliczanych do systemów transportu wewnętrznego na szczególną uwagę zasługują stoły podnoszone. Wynika to z uniwersalności ich zastosowania. Wykorzystuje się je nie tylko w obiektach logistycznych, ale także w zakładach produkcyjnych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, do czego przydają się stoły podnoszone hydrauliczne, pneumatyczne i mechaniczne oraz jakie są między nimi różnice.

 

Czym są stoły podnoszone?

Stoły podnoszone to konstrukcje, które wykorzystuje się w kompleksowych systemach transportu przemysłowego. Mogą pełnić funkcję bazy pod zabudowę innymi urządzeniami (na przykład przenośnikami rolkowymi czy łańcuchowymi, w zależności od tego, jaki rodzaj ładunku planujemy na nich transportować) lub samodzielnych elementów infrastruktury logistycznej.

Jak sama nazwa wskazuje istnieje tutaj możliwość zmiany wysokości, na jakiej znajduje się blat stołu podnoszonego. Jest to duża zaleta, ponieważ pozwala to dopasować stół nie tylko pod kątem aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, ale również tych, które wystąpią w przyszłości (np. pojawi się potrzeba transportowania innych ładunków – wówczas wystarczy tylko dopasować wysokość stołu lub zmienić zabudowane na nim urządzenie).

Warto dodać, że stoły podnoszone można wykorzystywać również w formie stołów stanowiskowych, które doskonale nadają się do wykonywania na nich różnych prac produkcyjnych, montażowych etc. Tutaj kluczową zaletą tych konstrukcji jest możliwość dopasowania wysokości blatu pod kątem wygody poszczególnych pracowników oraz preferowanej przez nich pozycji pracy (siedząca, stojąca).

 

Rodzaje stołów podnoszonych

Stoły podnoszone różnią się ze względu na zastosowany w nich mechanizm podnoszenia. To także umożliwia perfekcyjne dopasowanie konkretnych elementów systemu transportu wewnętrznego do potrzeb przedsiębiorstwa oraz dostępności medium zasilającego w miejscu montażu stołu.

Wyróżniamy trzy rodzaje stołów podnoszonych: hydrauliczne, mechaniczne i pneumatyczne. Poniżej krótko przybliżamy ich specyfikę:

  1. Stoły podnoszone hydrauliczne – stosuje się w nich specjalny tłok umieszczony w cylindrycznym korpusie. Ruch tłoka umożliwia zmianę wysokości stołu.
  2. Stoły podnoszone mechaniczne – tutaj za podnoszenie i opuszczanie stołu odpowiada mimośrodowy mechanizm (ręczny lub automatyczny).
  3. Stoły podnoszone pneumatyczne – w przypadku takich stołów zmiana wysokości następuje pod wpływem energii sprężonego powietrza zamienianej na energię mechaniczną (znajdziemy tutaj specjalne poduszki pneumatyczne).

 

Gdzie zamówić stoły podnoszone dla firmy?

Wybierając dostawcę stołów i innych elementów systemu transportowego na potrzeby przedsiębiorstwa warto się kierować przede wszystkim jego doświadczeniem oraz rekomendacjami dotychczasowych klientów. Ważne jest również to, aby dostawca zapewniał indywidualne podejście, czyli zaprojektowanie stołów pod kątem realnego zapotrzebowania klienta oraz specyfiki obiektu, w którym te elementy będą eksploatowane.

Nie zapominajmy również, że wszelkie części systemu transportu wewnętrznego są intensywnie użytkowane, często w trybie ciągłym. Dlatego rozsądnie jest postawić na wysoką jakość wykonania, co będzie mieć później przełożenie na niezawodność i trwałość poszczególnych elementów – w tym przypadku stołów podnoszonych.

Jednym z najbardziej renomowanych dostawców stołów podnoszonych do systemów transportu wewnętrznego jest firma PROMUS Katowice. Oferuje ona kompleksową obsługę, w tym zaprojektowanie linii transportowej na potrzeby klienta, ściśle dopasowanej do potrzeb i specyfiki czy architektury danego zakładu, dostawę urządzeń, montaż, uruchomienie, przeszkolenie pracowników oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Więcej informacji na temat oferty stołów podnoszonych firmy PROMUS Katowice można znaleźć na jej stronie internetowej https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/stoly-podnoszone/.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
promus.katowice.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także