Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-04
Sterling i Wilson wygrywają największy projekt magazynowania energii w Afryce
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Znany jest już zwycięzca przetargu na pierwszy tak duży magazyn energii w Afryce Zachodniej. Zrealizuje je indyjski koncern EPC Sterling i Wilson.

Jest to projekt, który będzie zasilał klientów w sektorze edukacji. Akumulatory będą rozmieszczone w trzech lokalizacjach. W czasie konferencji prasowej przedstawiciele firmy powiedzieli, że jest to pierwszy tego typu projekt. Stworzona przez nich sieć będzie w stanie zapewnić energię instytucjom edukacyjnym przez jeden dzień, pomagając im wydajnie pracować.

Jak wiadomo, problemy z elektrycznością i zasilaniem są przeszkodą w nauce i rozwoju każdego narodu. Deepak Thakur, dyrektor generalny Sterling i Wilson, podkreśla: „Niezmiernie się cieszymy, że udało nam się zdobyć nasz pierwszy projekt, który obejmuje nie tylko największą instalację akumulatora w Afryce, ale również nadzieję dla przyszłych pokoleń." Firma odmówiła jednak komentarza na temat konkretnego kraju, w którym będzie realizowany projekt.

Ogłosiwszy niedawno swoją przygodę z hybrydowym magazynowaniem energii, firma stworzyła także nową jednostkę biznesową. Ma być ona odpowiedzialna za poszukiwanie kolejnych takich zamówień na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii, a nawet w Europie i USA.

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
energy-storage.news; businesswire.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :