Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-27
Startup do magazynowania energii z nagrodą
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

SolarLeaf, innowacyjne urządzenie do magazynowania energii stworzone przez Yotta Energy, zdobyło nagrodę Solar Power International 2019 Startup of the Year. Dzięki magazynowaniu „za licznikiem" ułatwia on przyjmowanie energii słonecznej.

Startup montuje się bezpośrednio na panelach słonecznych. Kieruje on zasilanie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Z kolei gdy podaż energii przekroczy zapotrzebowanie, jest ona kierowana przez panel od odbiornika, podczas gdy bateria SolarLeaf jest ładowana przy użyciu zbędnej energii.

Oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o łatwym okablowaniu i skalowalności, a co więcej, jest także kompatybilny z falownikami strunowymi i hybrydowymi. Każda jednostka ma 1 kWh energii i może dostarczyć do 500 W. Konsumenci mogą także kupować pamięć masową etapami, dzięki czemu koszty zostają rozłożone w czasie.

Każdy moduł zostaje zamontowany z tyłu panelu, dzięki czemu akumulatory są rozłożone. Stanowi to zabezpieczenie przez mało prawdopodobnym zdarzeniem, jak rozprzestrzenianie się ognia w przypadku zapalenia jednego z nich. Co więcej, urządzenie jest umieszczone w ognioodpornej obudowie.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
yottaenergy.org; enegineering.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :