Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-09-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-09-03
Siłowniki kompaktowe z prowadnicami
Siłowniki kompaktowe z prowadnicami

Siłowniki pneumatyczne to rozwiązania przeznaczone dla zdecydowanej większości branż przemysłowych. Dzięki nim możliwe jest bowiem osiągnięcie stałego, jednostajnego ruchu maszyn, które usprawniają najważniejsze procesy w przedsiębiorstwie, skutecznie zastępując siłę ludzkich mięśni. Ich budowa jest bardzo prosta, a obsługa intuicyjna. W ostatnim czasie pojawiły się również modele, które można stosować wszędzie tam, gdzie bardzo istotna jest oszczędność miejsca. Czy to wszystko, co wyróżnia siłowniki kompaktowe z prowadnicami?

Siłowniki pneumatyczne - podstawowe informacje

Nowoczesne siłowniki pneumatyczne wykorzystują przedsiębiorcy reprezentujący różnorakie branże. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od lat, ponieważ można używać je na wiele sposobów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że cechują je prosta budowa i intuicyjne sterowanie, a czynnikiem napędzającym jest sprężone powietrze. Siłowniki pneumatyczne sprawdzają się więc także tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie mogą pojawić się siłowniki elektryczne. Przedsiębiorcy doceniają również fakt, że są odporne na trudne warunki - mogą więc pracować w bardzo wysokich i niskich temperaturach.

Siłowniki pneumatyczne są coraz częściej wykorzystywane w przemyśle również ze względu na ich niski negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki wykorzystaniu powietrza jako czynnika napędzającego pozwalają zachować bezpieczeństwo i higienę pracy, nie stanowiąc zagrożenia dla obsługujących ich pracowników. W ostatnich latach producenci dodatkowo wsłuchali się w zmieniające się potrzeby rynku i stworzyli ich kompaktowe, jeszcze bardziej funkcjonalne wersje.

Siłowniki kompaktowe z prowadnicami

Siłowniki kompaktowe z prowadnicami mają średnice od 16 do 125 mm. To prawdziwa rewolucja na rynku, dzięki której można wprowadzić lepsze sposoby automatyzacji także tam, gdzie dysponujemy niewielką przestrzenią. Przedsiębiorcy mogą wybrać jedną z wielu dostępnych wersji:

  • siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania,
  • siłowniki z tłoczyskiem jedno- i dwustronnym,
  • siłowniki z tłoczyskiem chromowanym i nierdzewnym.

Tłok umieszczony wewnątrz siłownika posiada specjalny magnes, który umożliwia wykorzystywanie czujników położenia tłoka. Głównymi cechami będącymi jednocześnie najważniejszymi zaletami są krótka zabudowa i nieduża waga, co umożliwia ich stosowanie także w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Istotne w budowie siłowników kompaktowych są tłoczyska o specjalnej konstrukcji i płyta czołowa. Nietrudno zauważyć, że producenci oferują dzisiaj szeroki wachlarz zróżnicowanych rozwiązań, co pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb aplikacji. Z tego względu niezwykle ważne jest, by sięgać po produkty i doradztwo doświadczonych specjalistów. Rekomendujemy skorzystanie z oferty firmy Inter Trade, która stale poszerzana jest o najnowocześniejsze propozycje.

Siłowniki kompaktowe - co należy wiedzieć

Siłowniki kompaktowe z prowadnicami to napędy pneumatyczne cechujące się niedużymi rozmiarami. Dzięki charakterystycznej budowie mogą być wykorzystywane w specjalistycznych maszynach, które potrzebują antyobrotu tłoczyska. Są stworzone również z myślą o zastosowaniu w miejscach, w których pojawiają się obciążenia promieniowe. Warto podkreślić, że ich montaż jest dość łatwy - zostały bowiem przygotowane z myślą o montażu bezpośrednim.

Należy podkreślić, że choć siłowniki kompaktowe z prowadnicami mają nieduże wymiary, możliwe jest osiągnięcie wysokiej wydajności. Okazuje się, że mogą być stosowane w celu przenoszenia cięższych elementów. W tym celu warto postawić na zaawansowane napędy o zniwelowanym tarciu.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Inter Trade
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także