Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-12-09 | Ostatnia aktualizacja: 2011-12-09
Siemens inwestuje w Rosji

Siemens inwestuje w Rosji
Siemens rozwija swoją działalność w zakresie produkcji turbin gazowych i rozpoczyna nowy joint venture w Rosji o nazwie Siemens Gas Turbine Technologies. Siemens ma w nim 65% udziałów a pozostała część należy do rosyjskiego Power Machines. W planach spółki jest m.in. budowa nowego zakładu produkcyjnego w Rosji.
Joint venture może rozpocząć się natychmiast, ponieważ odpowiedzialny urząd antymonopolowy już wydał specjalne pozwolenie. Siemens od ponad 20 lat współpracuje z rosyjskim Power Machines. Współpraca nie dotyczy jedynie produkcji i sprzedaży produktów czy rozwiązań do budowy nowych elektrowni. Przejawia się także w procesie utrzymania i modernizacji tych zakładów. Nowy joint venture zastępuje obecną spółkę działającą pod nazwą Interturbo, w którym Siemens miał mniejszościowy 45 % udział.
Modernizacja i rozbudowa elektrowni jest planowana z myślą o odbiorcach na rynku turbin gazowych na obszarze WNP. Średnia wydajność starych elektrowni cieplnych eksploatowanych w krajach WNP jest mniejsza niż 37 procent. Połowa z nich ma ponad 30 lat.
Siemens spodziewa się jednak, że ogólna produkcja energii elektrycznej w krajach członkowskich wzrośnie z 1470 terawatogodzin godzin (TWh) o 2 % rocznie, a więc może osiągnąć w roku 2020 ok. 1800 TWh. Istotny jest udział elektrowni wykorzystujący układ turbiny gazowej w ogólnej produkcji energii. W 2010 roku we WNP takie elektrownie zapewniły 30 GW mocy ( przy całej równej 370 GW). Do roku 2020 według planów Siemens udział ten wzrośnie do 100 GW.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Siemens

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-