Zadaniem nowego organu będzie m.in. analiza projektów ustaw dot. polityki energetycznej państwa

W piątek Sejm zgodził się na powołanie komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych. Zadaniem nowego organu będzie analiza projektów ustaw dot. polityki energetycznej państwa.
Za powołaniem komisji opowiedziała się zdecydowana więkoszośc posłów (420), jedynie dwóch było przeciw, a 21 wstrzymało się od głosu.
W myśl uchwały, działania komisji obejmować będą m.in.rozpatrywanie projektów ustaw dot. polityki energetycznej państwa. Komisja badać będzie także kwestię funkcjonowania otwartego zintegrowanego rynku energii oraz mechanizmów gwarantujących bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Komisja będzie się zajmować też sprawami nadzoru właścicielskiego nad własnością publiczną w sektorze wydobycia, wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i przetwarzania energii i surowców energetycznych. Do właściwości komisji będą należeć sprawy zagranicznej polityki energetycznej, gospodarki surowcami mineralnymi o charakterze paliw kopalnych ze szczególnym uwzględnieniem węglowodorów, w tym sprawy polityki koncesyjnej - wylicza rządowy ekspert.
Dodatkowo, komisja będzie nadzorować także rozwój energetyki atomowej i użycie energii jądrowej na potrzeby społeczno-gospodarcze.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAP, Bankier.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Jak chronić transformator olejowy przed awarią? 7 inteligentnych rozwiązań,...
Czas czytania: 6 minut Transformator nie ma instynktu samozachowawczego – ale Ty możesz mu go dać. W epoce digitalizacji i automatyzacji,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
Tomasz
Nowa korupcja i nowe stanowiska pracy dla rzekomych fachowców co będą debatować nad ustawami i na tym temat się zakończy. Oczywiście pieniądze podatnika zostaną wydane na ich biedne rodziny i nowe wille.