Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-11-21 | Ostatnia aktualizacja: 2010-11-21
SEDC. Koalicja na rzecz inteligentnego popytu na energię

SEDC. Koalicja na rzecz inteligentnego popytu na energię
SEDC jest organizacją non-profit mającą swoją siedzibę w Brukseli. W jej skład wchodzą operatorzy, dostawcy energii oraz dostawcy usług i technologii związanych z reakcją na popyt, efektywnością energetyczną, inteligentnymi licznikami i sieciami. Koalicja chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi obecnymi na rynku podmiotami, regulatorami, decydentami, mediami i stowarzyszeniami odbiorców, dotyczącymi instalowania inteligentnych liczników oraz systemów komunikacji tak, by umożliwić dostawcom stworzenie zróżnicowanych taryf ze zniżkami poza szczytem. Dodatkowymi korzyściami płynącymi z sieci smart grid jest automatyzacja podstacji i elementów sieci dystrybucji.
Stowarzyszenie to będzie kierowane przez dyrektor wykonawczą: Jessicę Stromback, obecnie starszego partnera w VaasaETT. Pierwszym prezesem będzie Chris King, założyciel DRSG.
„Regulatorzy w całej Europie debatują obecnie i finalizują określanie wymagań dla inteligentnych liczników oraz instalacji smart grid, w tym również platform, na których powstaną programy reagowania na popyt i efektywności energetycznej, wspierając w ten sposób możliwość przyczyniania się odbiorców energii do realizowania unijnych celów zmian klimatycznych 2020.” – stwierdziła Stromback. „Naszym celem jest dostarczenie użytecznych informacji dotyczących: obciążenia wrażliwego cenowo, programu i technologii, struktury i zasad panujących na rynku, ról uczestników rynku oraz potrzeb i działań odbiorców.” – dodała.
Zrównoważenie zużycia i wytwarzania mogłoby być sercem inteligencji sieci smart grid. Zatem rozmiar sukcesu sieci smart grid uzależniony jest od możliwości uczynienia popytu na energię ’inteligentnym’, w oparciu o takie narzędzia, jak: sprzężenie zwrotne, ceny oraz automatyka.
Miliardy euro są obecnie wydawane na stworzenie i uruchomienie różnych, związanych ze smart grid technologii w całej Europie. Dotyczy to: inteligentnych liczników, energetyki wiatrowej, energetyki słonecznej, pojazdów elektrycznych oraz pomp ciepła. Jednakże w porównaniu do wysiłku finansowego, standaryzacyjnego, regulacyjnego i informacyjnego, czynionych na rzecz tych technologii, relatywnie mało uwagi przywiązywane jest do programów skoncentrowanych po stronie popytu, które będą kluczowe z punktu widzenia sukcesu inicjatyw smart grid i są sercem owej ‘inteligencji’.
„Jak mogliśmy zaobserwować w wielu pilotażowych programach dotyczących inteligentnych liczników w całej Europie, rozwój technologiczny bez odpowiedniego rozwoju programu nie może przynieść adekwatnych do poniesionych nakładów korzyści.” – stwierdził Chris King z eMeter. „eMeter realizuje w Europie kilka projektów i współpracuje z regulatorami w Unii Europejskiej w dziedzinie inteligentnych liczników i związanych z nimi dobrymi praktykami. Jesteśmy podekscytowani faktem przykucia uwagi do odbiorców i korzyści płynących z inteligentnego popytu na energię.” – dodał.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PROTEC automatyzuje zarządzanie budynkiem dzięki zenon
Producent systemów sterowania i automatyki PROTEC wdraża platformę oprogramowania zenon w ramach projektów automatyzacji dla swoich...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-