Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-06

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdza deklarację o likwidacji energetyki węglowej do 2025 r

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rząd Zjednoczonego Królestwa odrzucił prośby o przedłużenie terminu zamknięcia ośmiu pozostałych elektrowni węglowych w kraju do 2025 r.

Posunięcie to, bronione przez krajową Partię Konserwatywną, również zamknęło temat stopniowego wycofywania energii węglowej.

Od 2012 roku zużycie węgla w UK spadło o ponad 80 procent. W latach 2011 – 2016 zamknięto elektrownie w Longannet, Cockenzie, Lynemouth, Ferrybridge, Rugeley, Ironbridge, Tilbury, Kingsnorth, Uksmouth.

Guardian informuje, że większość pozostałych elektrowni zaprzestanie działalność do 2022 roku.

Zamknięcia te były powiązane ze standardami zanieczyszczenia powietrza w Unii Europejskiej, a także ze wzrostem podatku węglowego w Zjednoczonym Królestwie.

Co ważne, ministrowie zachowają także uprawnienia nadzwyczajne do zawieszenia wycofywania w przypadku wystąpienia awaryjnego niedoboru w dostawach energii elektrycznej.

"Uważamy za rozsądne, aby sekretarz stanu zachował przepisy, aby móc działać w sytuacjach awaryjnych, gdy może wystąpić niedobór w wytwarzaniu energii elektrycznej" poinformował Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

(KB)

Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
Źródło:
power-eng.com, theguardian.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe