Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-31
Rząd Wielkiej Brytanii potwierdza deklarację o likwidacji energetyki węglowej do 2025 r
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rząd Zjednoczonego Królestwa odrzucił prośby o przedłużenie terminu zamknięcia ośmiu pozostałych elektrowni węglowych w kraju do 2025 r.

Posunięcie to, bronione przez krajową Partię Konserwatywną, również zamknęło temat stopniowego wycofywania energii węglowej.

Od 2012 roku zużycie węgla w UK spadło o ponad 80 procent. W latach 2011 – 2016 zamknięto elektrownie w Longannet, Cockenzie, Lynemouth, Ferrybridge, Rugeley, Ironbridge, Tilbury, Kingsnorth, Uksmouth.

Guardian informuje, że większość pozostałych elektrowni zaprzestanie działalność do 2022 roku.

Zamknięcia te były powiązane ze standardami zanieczyszczenia powietrza w Unii Europejskiej, a także ze wzrostem podatku węglowego w Zjednoczonym Królestwie.

Co ważne, ministrowie zachowają także uprawnienia nadzwyczajne do zawieszenia wycofywania w przypadku wystąpienia awaryjnego niedoboru w dostawach energii elektrycznej.

"Uważamy za rozsądne, aby sekretarz stanu zachował przepisy, aby móc działać w sytuacjach awaryjnych, gdy może wystąpić niedobór w wytwarzaniu energii elektrycznej" poinformował Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
power-eng.com, theguardian.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :