
Chiny i Rosja mają zamiar zbudować największą na świecie elektrownię cieplną o mocy 8GW. Projekt Erkovetskaya TPP w rosyjskim regionie Amur może kosztować nawet 24 miliardy dolarów.
Plany budowy zakładu zostaną opracowane przez Eastern Energy Company, spółkę zależną Inter RAO – rosyjskiego państwowego zakładu energetycznego.
Elektrownia będzie dostarczać około 5 procent całkowitej obecnej produkcji energii w Federacji Rosyjskiej. Oprócz tego, będzie ona eksportowana do Chin, gdzie popyt na nią stoi na bardzo wysokim poziomie.
Początkowo zakładany był projekt elektrowni o mocy 5GW, ale na wniosek State Grid Corporation of China (SGCC), założenia zostały zweryfikowane. Dzięki temu, możliwe zostanie dostarczenie energii do Pekinu za pośrednictwem mających powstać 2000 kilometrów linii przesyłowych.
Rosyjski region Amur został zdewastowany przez ubiegłoroczne powodzie. Zniszczeniu uległo ponad 100 000 domostw. W związku z tym budowa elektrowni cieplnej w tym rejonie budziła przed podpisaniem umów wiele kontrowersji.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rt.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-