
Energa oraz Enea ogłosiły przetarg, którego celem jest wyłonienie generalnego wykonawcy Elektrowni Ostrołęka C o mocy 1000 MWe. Elektrownia ma posiadać jeden blok kondensacyjny o sprawności netto co najmniej na poziomie 45% i pracujący na parametrach nadkrytycznych pary.
Jak czytamy w danych przetargowych, nowy blok ma zostać wyposażony w „przepływowy kocioł pyłowy opalany węglem kamiennym, układ chłodzenia z chłodnią kominową, kompletny układ oczyszczania spalin z instalacją odsiarczania spalin metodą mokrą wapienno-gipsową spełniający standardy emisji na dzień przekazania bloku do eksploatacji".
Czas realizacji inwestycji pod klucz jest ograniczony z góry do 54 miesięcy. Do rozmów zaproszonych ma zostać pięciu wykonawców, którzy mogą zgłaszać swoje wnioski o udział w przedsięwzięciu do 20 lutego przyszłego roku. Ich rozpatrzenie może potrwać trzy miesiące, następny kwartał to czas na składanie ofert przez wybrane spółki.
Koszt całej inwestycji szacowany jest na blisko 6 miliardów złotych. Nowa elektrownia da pracę setkom osób, a jej budowa powinna zakończyć się w 2023 roku. Rok później zostanie podłączona do sieci elektroenergetycznej.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- bankier.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Ochrona atmosfery w energetyce i przemyśle
Rozwój cywilizacji jest niemożliwy bez energii elektrycznej i dlatego z roku na rok świat wytwarza coraz więcej energii, zwiększając...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-