Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06
Perowskity w głównym nurcie branży?
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Naukowcy z Rice University twierdzą, że dzięki zastosowaniu indu zamiast ołowiu w ogniwach perwoskitowych pokonali największą przeszkodę uniemożliwiającą wykorzystanie ich w główym nurcie branży.

Perowskity to materiały, które są zwykle narażone na niszczące działanie światła, wilgoci i ciepła. Jun Lou z Rice powiedział o odkryciu jego zespołu: „Z naszej perspektywy jest to coś nowego i myślę, że stanowi ważny przełom. Różni się to od tradycyjnych, powszechnych perowskitów, o których ludzie mówią od 10 lat."

Według naukowców całkowicie nieorganiczne ogniwo perowskitowe jest krokiem w kierunku komercyjnego zastosowania. Jia Liang, badacz Rice i jego zespół zbudowali i przetestowali takie ogniwo z nieorganicznego cezu, ołowiu i jodku, które szybko ulegają awarii. Okazało się, że dodając brom i ind, można było ograniczyć te defekty, podnosząc wydajność powyżej 12%.

Liang podsumował: „Najwyższa wydajność tego materiału może wynosić około 20%, a jeśli uda nam się to osiągnąć, może to być produkt komercyjny. Ma przewagę nad krzemowymi ogniwami słonecznymi, ponieważ synteza jest bardzo tania."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
techxplore.com; sciencedaily.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :