Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-05
OZE rośnie w Afryce dzięki polityce USA
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Europejskie doradztwo energetyczne informuje, że polityka zagraniczna Donalda Trumpa "skutkuje szczytowym wzrostem odnawialnych źródeł energii dla przemysłowych odbiorców w Afryce".

W krajach afrykańskich olej napędowy, który w ostatnich latach ma duże amplitudy cen jest często podstawą zasilania miast, czy fabryk. W związku z tym inwestorzy szukają stabilniejszej finansowo alternatywy.

"Energia słoneczna nie wykazuje wysokiego poziomu zmienności. Dzisiejsze inwestycje określają koszty energii elektrycznej w ciągu najbliższych 20-25 lat. Konsumenci przemysłowi często nie muszą inwestować własnego kapitału. Wystarczy podpisać umowy na zakup energii z zewnętrznymi inwestorami, którzy finansują elektrownie słoneczne i sprzedają energię elektryczną. "

Hillig, dyrektor zarządzający THEnergy mówi, że jesteśmy świadkami renensansu odnawialnych źródeł energii w "coraz bardziej ugruntowanych afrykańskich rynkach energetycznych. (...) nawet firmy takie jak dostawcy silników wysokoprężnych, dostawcy zespołów prądotwórczych silników wysokoprężnych i firmy zajmujące się wynajmem samochodów, zmieniają swoje modele biznesowe poprzez integrację rozwiązań w zakresie energii odnawialnej ".

"Dziś w Afryce, wielu oferentów prosi o połączenia diesla i energii słonecznej przed podpisaniem lub przedłużeniem umów na dostawy oleju napędowego. W rozwiązaniach hybrydowych diesla i oleju napędowego energia słoneczna jest wykorzystywana do zmniejszenia zużycia oleju napędowego. Większość dużych projektów nadal działa bez systemów magazynowania energii i opiera się na energii słonecznej tylko w ciągu dnia. "

Spadające ceny baterii będą stopniowo zwiększać procent magazynowania energii w hybrydowych układach solar-diesel. Będzie to skutkowało zwiększaniem udziału energii odnawialnej w systemie.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
powerengineeringint.com; ogpnetwork.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :