Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-10-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

Nowe życie dla starych baterii skuterów

Rysunek przykładowy
Rysunek przykładowy

Co możemy zrobić z starymi bateriami skuterów? Nienaruszone baterie mogą być ponownie używane we współpracy z panelami fotowoltaicznymi. Właśnie to robił projekt pilotażowy Poczty Szwajcarskiej i z udziałem Empy.


Projekt pilotażowy zainicjowany przez Ökozentrum w Langenbruck i poparty przez Szwajcarski Federalny Urząd Energii (SFOE) zajmuje się zagadnieniem wykorzystania baterii ze skuterów listonoszy. Projekt jest trafnie zatytułowany "Drugie Życie". Chodzi o to, aby baterie pracowały w stacjonarnej szafce i przechowywały energię słoneczną. Energia elektryczna zebrana z dachu może być używana wieczorem iw nocy.


Firma Held nadzoruje prace projektowe i zbada pojemności około 150 baterii wybranych do pierwszego eksperymentu. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będą poddawane serii cykli ładowania i rozładowywania, które odpowiadają od dwóch do trzech lat rzeczywistego okresu żywotności.


Eksperyment rozpoczął się na początku 2017 roku. Są już cztery szafy prototypowe. Obiekt pilotowy jest używany w Umwelt Arena Schweiz w Spreitenbach i można go zwiedzać. Trzy kolejne są w biurze pocztowym w Neuenburgu. Ökozentrum Langenbruck opracował system zarządzania bateriami dla starych baterii. Jeśli projekt pilotażowy rozpocznie się zgodnie z planem, firmy Batteriewerk AG i Helion Solar będą odpowiedzialne za produkcję i sprzedaż szaf.


Główne ryzyko obejmuje cenę, wyjaśnia Michael Sattler, który kieruje projektem w Ökozentrum. "Jest ponad 50 dostawców stacjonarnych urządzeń magazynujących energię, wszystkie pracują z nowymi bateriami - a ich ceny spadają". Jasne jest, że druga szafka ratunkowa nie będzie znacznie tańsza niż urządzenie magazynujące z nowymi akumulatorami. "Jeśli się uda, będziemy na bardzo konkurencyjni na rynku - mówi Sattler. "Jeśli chodzi o ocenę cyklu życia, nasze urządzenie pamięci masowej niewątpliwie będzie miało przewagę".


(KB)

 

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
phys.org

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe