
Każdy z nas w coraz większym stopniu polega na przenośnej i bezprzewodowej elektronice. Dlatego też zapotrzebowanie na zintegrowane urządzenia do magazynowania energii ciągle rośnie. Najlepszymi kandydatami do spełnienia tych potrzeb są superkondensatory.
Zespół z laboratorium Integrated Nano Systems Lab (INSyS Lab) pracował nad zwiększeniem ich wydajności. Tradycyjnie superkondensatory są wytwarzane z ciekłych elektrolitów, których nie można zminiaturyzować i które mogą wyciekać.
Dlatego też naukowcy pracują nad opracowaniem stałych elektrolitów. Ich dostosowanie w połączeniu z materiałami elektrod takimi jak grafen, tlenek grafenu czy nanorurki węglowe, sprawi, że będą pracować dużo efektywniej.
Badacze odkryli, że prostą drogą do tego celu może stanowić grafen wytwarzany bezpośrednio na powierzchniach krzemowych oraz elektrolity na bazie żelu.
Dr Iacopi z INSyS Lab powiedział: „Podejście to otwiera nową ścieżkę rozwoju dalszych zminiaturyzowanych układów magazynowania energii na chipie, które są kompatybilne z elektroniką krzemową i mogą wspierać zapotrzebowanie na moc potrzebną do obsługi zintegrowanych inteligentnych systemów".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- innovations-report.com; sciencedaily.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
LEDy i systemy sterowania zmniejszą zużycie energii do oświetlenia biur o...
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Philips we współpracy ze Skanska Property Poland, oświetlenie biura z użyciem technologii LED i...
-
-
-
-
-