Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-08-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05
Nowe podejście dla kondesatorów grafenowych
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Każdy z nas w coraz większym stopniu polega na przenośnej i bezprzewodowej elektronice. Dlatego też zapotrzebowanie na zintegrowane urządzenia do magazynowania energii ciągle rośnie. Najlepszymi kandydatami do spełnienia tych potrzeb są superkondensatory.

Zespół z laboratorium Integrated Nano Systems Lab (INSyS Lab) pracował nad zwiększeniem ich wydajności. Tradycyjnie superkondensatory są wytwarzane z ciekłych elektrolitów, których nie można zminiaturyzować i które mogą wyciekać.

Dlatego też naukowcy pracują nad opracowaniem stałych elektrolitów. Ich dostosowanie w połączeniu z materiałami elektrod takimi jak grafen, tlenek grafenu czy nanorurki węglowe, sprawi, że będą pracować dużo efektywniej.

Badacze odkryli, że prostą drogą do tego celu może stanowić grafen wytwarzany bezpośrednio na powierzchniach krzemowych oraz elektrolity na bazie żelu.

Dr Iacopi z INSyS Lab powiedział: „Podejście to otwiera nową ścieżkę rozwoju dalszych zminiaturyzowanych układów magazynowania energii na chipie, które są kompatybilne z elektroniką krzemową i mogą wspierać zapotrzebowanie na moc potrzebną do obsługi zintegrowanych inteligentnych systemów".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
innovations-report.com; sciencedaily.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także