
Unijne rozporządzenie REMIT (Regulation on Wholesale Energy Market Integrity and Transparency) reguluje w krajach Unii Europejskich działania mające na celu zapewnienie przejrzystości hurtowego rynku Energii w krajach członkowskich. W związku z jego wydaniem, polscy politycy rozważają zwiększenie zakresu uprawnień prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
REMIT wymusza na organach państwowych odpowiedzialnych za rynek energii, wewnątrzrynkową kontrolę nieścisłości, spekulacji oraz przeciwdziałanie innym nadużyciom wymienionym w europejskim rozporządzeniu.
Mimo, że obowiązuje ono od 28 grudnia 2011 roku, Ministerstwo Gospodarki chce zwiększyć możliwości URE oraz określić jednoznacznie sankcje, które grozić będą spekulantom i nieuczciwym hurtownikom. Projekt ustawy, która miałaby wprowadzić zmiany w życie obejmie także realizację rejestru uczestników hurtowego rynku energii, który pozwoli na jego ścisłą kontrolę.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazetaprawna

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Strefy Czystego Transportu w polskich miastach to zmiana obliczona na lata
Kraków to pierwsze polskie miasto, które podjęło próbę utworzenia Strefy Czystego Transportu (SCT) sięgającej jego granic administracyjnych....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-