To kontrowersyjna decyzja z punktu widzenia niemieckiego odejścia od atomu

Rosjanie zamierzają eksportować nadwyżki produkowanej energii w elektrowni atomowej w Kaliningradzie. Jak wynika z nieoficjalnych przecieków Niemcy prowadzą negocjacje dotyczące kupna energii z realizowanej w Obwodzie Kaliningradzkim elektrowni jądrowej.
Rosyjska inwestycja nazywa się Bałtycka Elektrownia Jądrowa. Prace prowadzone przez Rosatom rozpoczęły się w lutym 2012 r. zgodnie z planem Rosjan wybudowane mają zostać dwa bloki, każdy o mocy 1200 MW. Pierwszy z bloków ma rozpocząć pracę w 2016 roku, kolejny po dwóch latach.
Rosjanie zamierzają eksportować nadwyżki produkowanej w elektrowni energii. Niemieckie organizacje ekologiczne są zdania, że to właśnie Berlin miałby być głównym odbiorcą rosyjskiej energii.
Według nieoficjalnych informacji już teraz trwają rozmowy pomiędzy obiema stronami. Kupno prądu z reaktorów rosyjskich jest kontrowersyjne ze względu na fakt wycofania się rządu niemieckiego z energetyki jądrowej.
Wciąż nie wiadomo, w jaki energia miałaby zostać przetransportowana do Niemiec. Rozważa się dwie możliwe opcje: podmorski kabel na Bałtyku oraz połączenie biegnące przez Polskę.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Instalacja mokrego odsiarczania spalin w EL Rybnik
Rozmowa z Antonim Korusem - kierownikiem projektu budowy IMOS w Elektrowni „Rybnik” SA 14 sierpnia br. nastąpiło oddanie do eksploatacji...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-