Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-06
Modernizacja na szerokich wodach
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Jakby się mogło pozornie wydawać, zrównoważony transport nie dotyczy wyłączenie nowo budowanych statków. W najbliższym czasie modernizacji zostanie poddany kultowy włoski prom pasażerski San Cristoforo, kursujący po Jeziorze Maggiore we Włoszech.

Modernizacja obejmie instalację kompletnego systemu elektrycznego i napędowego, dzięki któremu statek będzie mógł pracować w hybrydowych i bezemisyjnych trybach elektrycznych. Proces ten wykorzysta rozwiązania napędowe ABB, w tym akumulatory i system kontroli magazynowania energii. Dodatkowo obejmie OnboardMicrogrid, kompaktową platformę sieci DC.

Prom, o którym mowa, już od 1965 roku przewozi pasażerów i pojazdy. Dzięki wprowadzonym zmianom podróże będą jednak płynniejsze i spokojniejsze. Jak powiedział Alessandro Acquafredda, dyrektor generalny Gestione Navigazione Laghi: „Ta modernizacja pozwoli San Cristoforo na działanie w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska i cieszymy się, że możemy współpracować z ABB przy tym projekcie, biorąc pod uwagę ich niezrównane doświadczenie w opracowywaniu, zarządzaniu projektami i wspieraniu pokładowych systemów hybrydowych".

Ze strony ABB sprawę skomentował Jyri Jusslin, szef działy globalnego serwisu ABB Marine & Ports: „Konwersja San Cristoforo to przełomowy projekt dla nas, ponieważ stanowi podstawę naszej zdolności do modernizacji statków w każdym wieku, wielkości i rodzaju, tak aby mogły one skorzystać z zalet wydajności pracy hybrydowej".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
marinelink.com; new.abb.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :