Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10

Mitsubishi kupuje w Wielkiej Brytanii

Mitsubishi kupuje w Wielkiej Brytanii
Mitsubishi kupuje w Wielkiej Brytanii

Mitsubishi zamierza nabyć kable transmisyjne dla farm wiatrowych na morzu w Wielkiej Brytanii. Firma chce zwiększyć swój wpływ na europejski rynek energii odnawialnej.

Mitsubishi wyda 234 mln USD na zakup kabli transmisyjnych i podstacji o długości 26 km między farmą wiatrową Burbo Bank o mocy 258 MW i hrabstwem Denbighshire w północnej Walii. Farma ma rozpocząć działalność na okres 20 lat, począwszy od końca bieżącego roku.

W Wielkiej Brytanii planowane jest 23 GW z farm morskich. Moc będzie zainstalowana do roku 2030. Zdolności Unii Europejskiej w tym samym okresie wzrastają do 66 GW.

Od 2011 r. Mitsubishi przejął około 900 km przymorskich kabli przesyłowych w czterech miejscach w Niemczech i czterech w Wielkiej Brytanii. Firma pragnie zapewnienia stabilnego przepływu energii do sieci oraz poszerzenia know-how operacyjnego, głównie na temat utrzymania sprzętu podmorskiego.

Mitsubishi jest w posiadaniu farm fotowoltaicznych w Portugalii i we Francji, morskich farm wiatrowych w Holandii i Belgii oraz na klasycznych instalacji wiatrowych we Francji. Firma zamierza kontynuować stymulowanie rosnącego zapotrzebowania na wytwarzanie i przesyłanie energii w Europie, wykorzystując zgromadzone doświadczenie, aby rozszerzyć działalność na inne rynki. Rozważa także rozwinięcie transgranicznej transmisji energii elektrycznej.

(KB)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Powerengineeringint

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe