
Grant Europejskie Rady ds. Badań Naukowych został przyznany Antoniemu Ivorze, szefowi Biomedical Electronics Research Group (BERG) z Departamentu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (DTIC) w UPF.
W swoich badaniach dąży on przede wszystkim do opracowania elastycznych, bardzo cienkich mikostymulatorów, które mogłyby być wszczepiane osobom sparaliżowanym. Ponadto, pracuje nad zilustrowaniem w jaki sposób przewodnictwo objętościowe mogłoby być wykorzystane do bezprzewodowego przesyłania energii do implantów elektronicznych.
Marc Tudela, jeden z autorów, wyjaśnia: „Obecnie głównym elementem, który utrudnia rozwój minimalnie inwazyjnych implantów, jest sposób, w jaki zdobywają one moc. W tym względzie uważamy, że przewodnictwo objętościowe może rozwiązać ten problem."
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- innovations-report.com; upf.edu

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pierwsze kroki w finansowaniu nowych technologii. Od czego zacząć?
Środki wydawane w Polsce na innowacje sukcesywnie rosną. Najwięcej przeznaczają na ten cel przedsiębiorcy. Chcąc wprowadzić na rynek nowe...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-