Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-11

Kolejne instalacje baterii w UK

Kolejne instalacje baterii w UK
Kolejne instalacje baterii w UK

Przemiany zachodzące w Wielkiej Brytanii w związku z przejściem na ekologiczną energię robią kolejny krok naprzód wraz z uruchomieniem pakietów baterii w Sheffield.

E.ON stwierdza, że obiekt, który znajduje się obok istniejącej elektrowni, jest kamieniem milowym w wysiłkach na rzecz rozwoju magazynowania energii elektrycznej z farm wiatrowych, reaktorów jądrowych i innych źródeł energii.

Fabryka, mieszcząca się w czterech kontenerach transportowych, jest rodzajem projektu uznawanym przez sekretarza biznesowego Grega Clarka, za kluczową dla przekształcenia systemu energetycznego w Wielkiej Brytanii i uczynienia go bardziej ekologicznym.

Przy pojemności 10 MW pakiet Blackburn Meadows jest jednym z największych w Wielkiej Brytanii, ale wkrótce zostanie przyćmiony przez znacznie większe zakłady.

Centrica, spółka dominująca British Gas, buduje zakład 49MW na terenie dawnej elektrowni w Barrow-in-Furness w Kumbrii, a EDF Energy pracuje nad system tej samej wielkości w West Burton w Nottinghamshire.

David Topping, dyrektor ds. Rozwiązań biznesowych, grzewczych i energetycznych w E.ON, powiedział: "To kamień milowy dla E.ON w nowym świecie energii i ważne uznanie ogromnego potencjału rozwiązań akumulatorowych w Wielkiej Brytanii".

Akumulatory na skalę przemysłową powstają w odpowiedzi na prośbę National Grid, właściciela brytyjskiej sieci przesyłu energii, o kontrakty mające na celu utrzymanie równowagi podaży i popytu na energię elektryczną, co stanowi coraz większe wyzwanie dla sieci w związku z OZE.

Równowaga między podażą a popytem jest niezbędna do utrzymania stałej częstotliwości prądu na poziomie 50 Hz w całej Wielkiej Brytanii. Zdolność akumulatorów do reagowania na zapotrzebowanie w czasie krótszym niż sekundę czyni je idealnymi do tego zadania. Wcześniejsze źródła zasilania awaryjnego są znacznie wolniejsze.

Szacunki National Grid mówią, że baterie pozwolą zaoszczędzić 200 milionów funtów w ciągu czterech lat.

Nowa generacja akumulatorów będzie także zarabiać pieniądze dla ich właścicieli, pomagając w rządowym systemie subsydiów znanym jako rynek mocy. Magazyny będą również w stanie odłączyć zasilanie systemu, gdy podaż jest nieoczekiwanie wysoka, na przykład w szczególnie wietrzny lub słoneczny dzień.

(KB)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
theguardian

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe