Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-01-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-10
Grzegorz Sołtysiak nowym prezesem ZREW Transformatory
Grzegorz Sołtysiak Prezes ZREW Transformatory
Grzegorz Sołtysiak Prezes ZREW Transformatory

ZREW Transformatory zrew-transformatory.pl, łódzki producent transformatorów olejowych średniej mocy ogłosił, że nowym Prezesem firmy został Grzegorz Sołtysiak, wcześniej jeden z kluczowych menedżerów w ABB. Grzegorz Sołtysiak zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Gadulę. Nowo mianowany Prezes objął stanowisko z początkiem roku.

Grzegorz Sołtysiak ma gruntowne przygotowanie zawodowe i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi lokalnymi jednostkami biznesu i zakładami produkcyjnymi w konkurencyjnym, międzynarodowym otoczeniu.

Zanim dołączył do ZREW Transformatory, pełnił funkcje zarządcze w firmie ABB. Był m.in Dyrektorem Generalnym łódzkiego Zakładu Transformatorów Rozdzielczych, odpowiadał za Zakład Energoelektroniki w Aleksandrowie Łódzkim, a ostatnio pracował jako Dyrektor Generalny Zakładu Produkcji Komponentów Transformatorowych. Nowy Prezes ZREW ukończył Politechnikę Łódzką i studia Executive MBA.

„Cieszymy się z rozpoczęcia nowego rozdziału historii ZREW z Grzegorzem Sołtysiakiem na czele firmy. Doceniamy jego dorobek i cieszymy się z możliwości współpracy z osobą ściśle związaną z branżą, ekspertem w swojej dziedzinie. Wraz z jego dołączeniem do zespołu, ZREW zyskuje dodatkowy atut rynkowy. Liczymy, że wnosząc do współpracy ze specjalistami ZREW swoje długoletnie doświadczenie, Grzegorz Sołtysiak przyczyni się do ugruntowania naszej obecności na rynku polskim i umocni naszą pozycję na nowych rynkach eksportowych." – powiedział Mike Lauper, CEO grupy R&S, akcjonariusza ZREWu.

„Przejęcie sterów w ZREW traktuję jako ważne wyzwanie zawodowe. W ciągu ostatnich kilku lat spółka ugruntowała swoją pozycję największego producenta olejowych transformatorów średniej mocy w Polsce. W najbliższych latach priorytetem będzie rozwój procesów produkcji, produktów i usług oferowanych przez ZREW oraz zwiększenie obecności firmy na rynkach eksportowych. Jestem przekonany, że z zespołem ZREW Transformatory postawione cele i zadnia zrealizujemy z sukcesem." – powiedział Grzegorz Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu ZREW Transformatory.

Dotychczasowy Prezes, Andrzej Gadula, zdecydował się kontynuować swoją karierę zawodową poza strukturami ZREW Transformatory. Andrzej Gadula był związany z firmą od blisko 30 lat, funkcję Prezesa pełnił od 2013 r.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
PR Boutique