Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-08-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-08-23
Forum Energia w Gminie – identyfikuje potrzeby i prezentuje rozwiązania dla samorządów
Ilustracja nadesłana (GLOBEnergia)
Ilustracja nadesłana (GLOBEnergia)

Jaka część budżetu Państwa gminy przeznaczona jest na energię elektryczną i cieplną? Czy szukacie rozwiązań pozwalających zoptymalizować te koszty? Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy.

Jak zrealizować cel zwiększenia efektywności energetycznej w inwestycjach komunalnych? Co jest istotą prac termomodernizacyjnych i jak je prawidłowo przeprowadzać? Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu energooszczędnych i efektywnych systemów? Jak realizować inwestycje komunalne i skąd brać na to pieniądze? Jak rozpisać wniosek o dofinansowanie inwestycji?

Właśnie na ten temat prowadzona będzie dyskusja podczas XXIX Forum Energia w Gminie, które odbędzie się 4 października 2018 roku w Gdańsku.

– Jeżeli chcemy zbudować nowoczesną niskoemisyjną gospodarkę, potrzebujemy przede wszystkim zwiększyć świadomość inwestorów, zarówno na poziomie gospodarstwa domowego jak i na poziomie inwestora instytucjonalnego, co do możliwości zastosowania rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną. Taką rolę pełni Forum Energia w Gminie. Bez podstawowej wiedzy na temat dostępnych technologii i rozmów na poziomie inwestor-projektant-wykonawca, które mają za zadanie rozwianie wątpliwości co do słuszności zastosowania konkretnych rozwiązań, pozostaniemy na tym etapie, na którym jesteśmy, zapominając o konieczności rozwoju. Oczywiście potrzebujemy środków finansowych na realizację projektów, potrzebujemy regulacji na poziomie krajowym i lokalnym, ale równie mocno potrzebujemy rzetelnej wiedzy i skutecznej komunikacji społecznej. – twierdzi dr inż. Michał Kaczmarczyk (AGH, GLOBEnergia).

W programie przewidziano poruszenie zagadnień z:

• techniki grzewczej (pompy ciepła),
• fotowoltaiki,
• termomodernizacji budynków.

Nie zabraknie także niezwykle popularnej w ostatnim czasie kwestii elektromobilności. Ponadto przedstawiony zostanie od strony praktycznej realizacji Program Czyste Powietrze, który jest niezwykle istotnym aspektem działań na rzecz poprawy gospodarki cieplnej budynków, w kontekście przeciwdziałania niskiej emisji.

Warto zwrócić uwagę, że cykl konferencji Energia w Gminie, to nie tylko standardowe prezentacje ale także Energetyczny Talk Show, w którym poruszone zostaną takie tematy jak fotowoltaika w liczbach, rozwój polskiego rynku pomp ciepła, projekt a wykonawstwo w termomodernizacji budynków, czy planowanie przestrzenne i zrównoważona infrastruktura.

– Forum Energia w Gminie to spotkanie praktyków, fachowców i inwestorów. Tutaj rozmawiamy o technologii dla budynków użyteczności publicznej jak i dla domów jednorodzinnych. Całość spinamy tematami związanymi z finansowaniem. – zaprasza Bartłomiej Świderek, wiceprezes zarządu GLOBEnergia Sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje Państwa do stania się promotorami energii odnawialnej i twórcami lepszego klimatu w naszym życiu, co bynajmniej nie odnosi się wyłącznie do OZE.

Spotkajmy się w Gdańsku!

Wstęp bezpłatny: dla burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji, spółek miejskich, instytucji państwowych i naukowych, partnerów organizatorów konferencji – obowiązkowa rejestracja na stronie wydarzenia.

Uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający udział w wydarzeniu oraz Poradnik „Niska Emisja – efektywność energetyczna w gminach i samorządach" pod redakcją naukową dr inż. Michała Kaczmarczyka.
4 października 2018 r. XXIX Forum Energia w Gminie
Miejsce: Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk

Program, formularz rejestracyjny oraz pozostałe informacje dostępne na stronie wydarzenia: www.globenergia.pl/wydarzenia/xxix-forum-energia-w-gminie-w-gdansku

Zapraszamy!

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
GLOBEnergia sp. z o.o.

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.