Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-04-17   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-17
Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich

Fortum wygrało przetarg rozpisany przez sieć S Group na wdrożenie systemu wytwarzania energii słonecznej na dachach około 40 budynków komercyjnych w całej Finlandii. Planowana moc produkcyjna na poziomie ok. 10 MW sprawia, że to największy w historii krajów nordyckich projekt dostawy i instalacji systemów solarnych na dachach budynków. W 2017 całkowita moc zainstalowana urządzeń wytwarzających energię ze słońca w Finlandii wyniosła ok. 35 MW.

Fortum odpowiada za planowanie i zarządzanie projektem oraz nadzór nad zakupem sprzętu. Prace instalacyjne zaczną się wiosną tego roku i w większości zostaną zakończone na jesieni 2018 r.

– Realizacja naszej wizji – „Dla czystszego świata" – nie jest łatwa, nie można też jej osiągnąć z dnia na dzień. Na szczęście jest to cel, który podziela także wiele innych firm i społeczności, a projekt S Group, czyli wykorzystanie energii słonecznej w posiadanych przez firmę budynkach komercyjnych jest doskonałym przykładem takiego podejścia – stwierdził Tatu Kulla, Head of Business Development z Fortum.

Atuty Fortum w projektach solarnych realizowanych wspólnie z klientami biznesowymi to przede wszystkim wiarygodność wynikająca z dobrej reputacji i stabilnej sytuacji finansowej firmy, wysoka jakość i efektywność kosztowa oferowanych rozwiązań oraz doświadczenie w realizacji projektów budowy elektrowni słonecznych na dużą skalę. Potwierdzeniem tego typu doświadczeń mogą być Indie, gdzie całkowita moc zainstalowana farm słonecznych należących do Fortum wynosi ok. 185 MW.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Fortum Polska