Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-01-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-31
Energia słoneczna? Kierunek Wschód!
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

International Finance Corporation (IFC) i inni zainwestują 19 milionów dolarów w akcje Yellow Door Company, inwestora na Bliskim Wschodzie. Celem jest wdrażanie pozyskiwania energii słonecznej w Jordanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także innych krajach.

Yellow Door Energy korzysta z innowacyjnego modelu leasingu, pomagając firmom komercyjnym i przemysłowym w budowie i utrzymywaniu paneli słonecznych, tym samym zmniejszając ich zależność od lokalnych sieci energetycznych. Wiele krajów - w tym Jordania, Liban i Pakistan – jest bowiem silnie uzależnionych od kosztownego i zanieczyszczającego sposobu wytwarzania energii cieplnej.

Dzięki tej inwestycji lokalne przedsiębiorstwa uzyskają czyste dostawy energii, jednocześnie demonstrując potencjał małych systemów słonecznych. "Nasza inwestycja w Yellow Door Energy zapewni bardzo potrzebną czystą energię w regionie wymagającym zrównoważonej, niedrogiej mocy" - powiedział Marcos Brujis z IFC.

Z kolei Jeremy Crane, dyrektor generalny, podsumował: "Fundusze potwierdzają wiarygodność naszej firmy w zakresie niezawodnego, wydajnego i zrównoważonego zasilania gospodarek wschodzących. Cieszymy się, że prestiżowi globalni inwestorzy wierzą w nie wierzą."

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
power-eng.com; esi-africa.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :