Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-09

Elon Musk doładowuje postępy w magazynowaniu energii

Elon Musk doładowuje postępy w magazynowaniu energii
Elon Musk doładowuje postępy w magazynowaniu energii

Jak wiele generuje tweet z udziałem dwóch potentatów technologicznych, premiera Australii i 8,5 miliona obserwatorów z Twittera? Wystarczająco, aby przyspieszyć debatę na temat przyszłej roli baterii w światowym miksie energetycznym.

Elon Musk, przedsiębiorca z Doliny Krzemowej, może być najlepiej znany ze swojej ambicji, ale jego głównym produktem są baterie: czy to w przypadku samochodów Tesli, czy domu czy sieci ach energetycznych. Ostatnio, odpowiadając na inspirowane blackoutem wyzwanie na Twitterze od australijskiego miliardera z branży oprogramowania, Mike'a Cannon-Brookesa Pan Musk powiedział, że może zainstalować 100 megawatogodzin (MWh) akumulatorów w stanie Południowej Australii w ciągu 100 dni, aby pomóc w rozwiązaniu kryzysu energetycznego, który powstał.

W odpowiedzi premier Malcolm Turnbull porozumiał się z panem Muskem i wydawało się, że z sceptyka węglowego stanie się wierzącym w baterie. 14 marca Jay Weatherill, premier stanu Australia Południowa, poszedł dalej. Stwierdzając, że krajowy rynek energii elektrycznej został "złamany", powiedział, że państwo zainauguruje własny plan na 550 milionów dolarów, aby zbudować system baterii o mocy 100 MW, a także elektrownię gazową, z funduszami publicznymi.

Czy akumulatory są obecnie na tyle tanie, aby stanowić opłacalny sposób rozwiązywania kryzysów energetycznych, takich jak ten w południowej Australii, wywołanych od lipca burzami, falami upałów, nieciągłościami energii słonecznej i wiatrowej oraz zamknięciem elektrowni węglowych i gazowych ? Odpowiedź daje Michael Ottaviano z Carnegie Clean Energy, który ma nadzieję sprzedać państwu własne systemy baterii w skali przemysłowej. Co ciekawe, mówi on "nie" - zwłaszcza w obecnych strukturach rynkowych.

Ale to wszystko wywołało dyskusję o bateriach, które są i nadal będą rozwijane.

13 marca GTM, firma konsultingowa i Energy Storage Association, organizacja zajmująca się handlem, oświadczyła, że instalacje akumulatorów w Ameryce, podwoiły się do 336 MWh.

(KB)

 

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
economist.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe