Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-10-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10
Dyplomaci w lubelskiej fabryce Ursus SA
Ursus
Ursus

Przedstawiciele ponad dwudziestu krajów, na zaproszenie władz samorządowych, odwiedzili województwo lubelskie. 7 października zwiedzali fabrykę firmy Ursus S.A., w której najbardziej zainteresowani byli produkcją pojazdów elektrycznych.

Dwudziestu trzech szefów misji dyplomatycznych mogło przekonać się, jak funkcjonuje znany w świecie producent maszyn rolniczych. Wizyta w fabryce rozpoczęła się w sali konferencyjnej, gdzie goście zapoznali się z prezentacją poświęconą działaniom firmy i jej historii. Następnie w hali wystawowej fabryki zaprezentowano ciągniki i maszyny przeznaczone na eksport do Europy, Afryki i Azji. Delegaci zostali przeprowadzeni przez linie produkcyjne maszyn oraz ciągników, a także dział montażu i testowania transmisji. Jednym z najciekawszych punktów wydarzenia było przejście wzdłuż nowoczesnej linii produkcyjnej autobusów, wykorzystującej plazmę i laser.

Goście mogli czerpać inspirację z osiągnięć polskiego producenta pojazdów napędzanych energią elektryczną. Pytali o dokładny rodzaj i działanie napędów stosowanych przez Ursus w swoich produktach. Starali się także poznać rozwiązania stosowane przez lubelską firmę, które możliwe byłyby do zaimplementowania przez Ursus w ich własnych krajach.

Produkcja w lubelskiej fabryce Ursusa, która zajmuje powierzchnię 26 tysięcy metrów kwadratowych, ruszyła w 2012 roku. W zakładzie powstają ciągniki posiadające od 50 do 110 koni mechanicznych. Miesięcznie z linii produkcyjnej schodzi ok. 200 ciągników. Najnowszym projektem jest model ciągnika o napędzie elektrycznym. Ursus staje się liderem w rozwoju polskiej elektromobilności. Firma ostatnio wprowadziła na rynek autobus z nowatorskim napędem wodorowym. Obecnie jest w trakcie homologacji bezemisyjnego samochodu dostawczego.

Dyplomaci podczas wizyty w Lublinie, mogli przekonać się, jak ważna dla rozwoju miasta i całego regionu jest fabryka Ursusa. Spółkę wspierają władze miejskie, wojewódzkie i krajowe. Dzięki temu staje się ona zarówno wizytówką regionu, jak i przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu. Wizyta dyplomatów była doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy i wypromowania Lubelszczyzny, jako regionu prężnie rozwijającego się infrastrukturalnie oraz gospodarczo.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Świeża Bazylia Sp. z o.o.