empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-06-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-06-19
Doradztwo energetyczne dla budynków komercyjnych: jak obniżyć rachunki za energię?
Doradztwo energetyczne dla budynków komercyjnych: jak obniżyć rachunki za energię?

Firmy coraz chętniej stawiają na wszelkie formy oszczędzania energii. Jest to dobre nie tylko dla naszego środowiska, lecz także dla portfela. Działania na rzecz efektywności energetycznej w budynkach komercyjnych, choć początkowo kosztowne, mogą się szybko zwrócić dzięki niższym rachunkom za prąd. W jaki sposób można zmniejszyć zużycie prądu? I jak pomaga w tym doradztwo energetyczne?

 

Sposoby na zmniejszenie rachunków za prąd dla biznesu

Istnieje kilka sposobów, aby zmniejszyć zużycie energii w budynkach komercyjnych. Niektóre z nich są bardzo proste, np. zmiana temperatury w systemie klimatyzacji albo czasowe ograniczenie oświetlenia elewacji. Dobrze jest też wyłączać komputery i inne sprzęty w momencie, w którym nie są używane. Najlepiej jest je wtedy odłączać od zasilania. Istnieją również metody bardziej złożone i wymagające pewnych inwestycji. Dobrym pomysłem jest termomodernizacja budynku. Bardzo dużo energii może uciekać z danej budowli przez braki w tej kwestii. Dokładne uszczelnienie okien i drzwi, redukcja mostów energetycznych czy położenie dodatkowej warstwy ocieplenia może okazać się inwestycją, która zwróci się w niższych rachunkach za prąd.

Ciekawym pomysłem jest również montaż fotowoltaiki i magazynu energii. Pierwszy z tych sprzętów pozwala na samodzielną produkcję energii elektrycznej w porach największego nasłonecznienia. Ponadto wytworzona wtedy energia może być magazynowana i wykorzystywana później, np. już po zachodzie słońca. Wiele firm oferuje również rozwiązania smart, które na podstawie różnych czynników kontrolują zużycie energii w danym momencie. Można je połączyć ze wspomnianymi wyżej instalacjami PV i magazynami, aby nie musieć martwić się samodzielnym kontrolowaniem rozładowania drugiego z tych sprzętów.

 

Co daje doradztwo energetyczne?

Mnogość rozwiązań sprawia, że ciężko zdecydować się na konkretny sposób oszczędzania energii. Nie każda metoda jest również opłacalna dla każdego budynku komercyjnego. Wiele zależy od indywidualnego zużycia oraz specyfiki działania firmy. Klub nocny zużywa energię w inny sposób niż supermarket, więc metody oszczędzania energii w przypadku budynków komercyjnych, w których znajdują się te dwa biznesy, będą inne. Nie każdy właściciel czy zarządca jest specjalistą w dziedzinie oszczędzania prądu. Dlatego jeśli chcesz wybrać najlepszą opcję, dopasowaną do konkretnych potrzeb, skorzystaj z doradztwa energetycznego (https://www.ewe.pl/dla-biznesu/doradztwo-energetyczne).

 

medium-shot-woman-with-papers.jpg

 

Usługi w tym zakresie stosuje Grupa EWE, a także wiele innych firm obecnych na rynku. Podmioty te zatrudniają specjalistów w dziedzinie energetyki, którzy przeprowadzają dokładne analizy zużycia dla danego budynku. Eksperci biorą pod uwagę specyfikę działania konkretnego biznesu i dopasowują do niego sposoby na zmniejszenie zużycia energii. Dzięki sprawnej identyfikacji problemu doradca energetyczny znajdzie kompleksowe sposoby na oszczędzanie i pomoże w stworzeniu strategii efektywności energetycznej dla danego budynku.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
ewe.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.