Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-10-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

Dobra Energia w Gdańsku już jutro

Gdańsk Dobra Energia
Gdańsk Dobra Energia

Jak będzie wyglądać polska energetyka przyszłości? O tym już jutro będą dyskutować w gdańskim ECS goście konferencji „Dobra Energia". Wydarzenie jest częścią Pomorskich Dni Energii.

Stoimy dziś przed olbrzymim wyzwaniem - walkę z globalnym ociepleniem chcemy połączyć z podniesieniem komfortu naszego życia. Oczekujemy, że dom będzie wygodny i energooszczędny, a jednocześnie będzie czerpał ze źródeł, które nie szkodzą nam i środowisku. To możliwe, dzięki zielonej energii.

Czy można jednak z dnia na dzień zrezygnować z dotychczas znanych i najpopularniejszych źródeł pozyskiwania energii? Jak połączyć energetykę konwencjonalnej i odnawialną? I jakie wyzwania się z tym wiążą? Dyskusje na ten temat podejmą zaproszeni na Dobrą Energię goście, m.in. Marcin Gregorowicz (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Beata Maciejewska (Urząd Miejski w Słupsku) oraz Adam Mikołajczyk (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego).

Odnawialne źródła energii to korzyści środowiskowe i społeczne, ale także konkretne oszczędności w domowych i gminnych budżetach. Jak mądrze inwestować w OZE? Które źródło wytwarzania energii jest najtańsze? W które technologie warto dziś inwestować? Na te pytania podczas panelu „Energia odnawialna – to się naprawdę opłaca" odpowiedzą m.in. Grzegorz Putynkowski (Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu) oraz Marek Sobieniecki (Nordpeak Consulting).

Wtorkowe wydarzenie to czwarty odcinek cyklu spotkań poświęconych energooszczędności. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca, następne miała miejsce 7 czerwca w Krakowie oraz 13 września w Łodzi. Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia" jest firma Konferencje Agora.

Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl oraz https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/ 

(gz)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Agora S.A.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe